Najważniejsze osiągnięcia uczniów naszego gimnazjum - archiwum

Honorowi absolwenci Gimnazjum nr 1 im. A.K. w Tychach.

Nagroda przyznawana jest co roku przez Dyrekcję, Radę Rodziców i społeczność szkolną za naukę, zaangażowanie, odpowiedzialność... To prawdziwy sukces i duże osiągnięcie być tak docenionym po kilku latach spędzonych w gimnazjum. Niewielu uczniom się to udało,
w roku szkolnym 2010/2011 należeli do nich: Marek Burakowski, Kamil Iwaniak, Rafał Szucki, Piotr Aniołek, Zofia Urbańska, Adrian Czajkowski, Emilia Sieroń.

Honorowymi absolwentami gimnazjum w roku szkolnym 2011/2012 zostali: Patrycja Moisa, Sylwia Wieczorek, Kira Nazarewicz, Kamil Lewandowski, Mateusz Grzybek.

Honorowymi absolwentami gimnazjum w roku szkolnym 2012/2013 zostali: Tomasz Kołodziejczyk, Karolina Grzesińska, Artur Grygier.

Honorowymi absolwentkami gimnazjum w roku szkolnym 2013/2014 zostały: Wiktoria Szydziak, Joanna Skorus i Dorota Kissa.

Honorowymi absolwentami gimnazjum w roku szkolnym 2014/2015 zostali: Julia Kozłowska klasa IIIA, Patrycja Pilorz klasa IIIB, Bartłomiej Witański klasa IIIB, Maria Dominiec klasa IIID.

Honorowymi absolwentami gimnazjum w roku szkolnym 2015/2016 zostali: Kamil Pytlak klasa IIIA, Mirela Kościańska klasa IIIA, Wojciech Stachura klasa IIIA, Jakub Wojtysiak klasa IIIA, Natalia Graj IIIB.

Ważniejsze sukcesy naszych wychowanków w latach (format *.pdf):


rok szkolny 2015/2016
rok szkolny 2014/2015
rok szkolny 2013/2014
rok szkolny 2012/2013
rok szkolny 2011/2012
rok szkolny 2010/2011
rok szkolny 2009/2010
rok szkolny 2008/2009
rok szkolny 2007/2008
rok szkolny 2006/2007
rok szkolny 2005/2006
wcześniejsze sukcesy

Sukcesy naszych uczniów - rok szkolny 2016/2017

III miejsce w Gimnazjadzie Powiatowej w Piłce Nożnej Chłopców

W dniu 11 maja 2017 r. reprezentacja naszego gimnazjum zdobyła III miejsce w Gimnazjadzie Powiatowej w Piłce Nożnej Chłopców. Przyczynili się do tego: Jakub Szatan (3a), Daniel Gałązkiewicz (3c), Dominik Warmuz (3c), Dorian Szutran (1a), Łukasz Wawrzyczek (3a), Kacper Witański (3a), Piotr Giemlik (3c). Nad formą zawodników i strategią gry czuwał pan Rafał Falkowski. Gratulujemy i życzymy w przyszłym roku miejsca na wyższym stopniu podium.

Anna Łazarska


Fotorelacja.

II miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego!

Drużyna z klasy 2c w składzie: Martyna Sawicka, Dawid Fajkis, Jakub Tomski wykonała w dobrym stylu swoje zadania. Najpierw rozwiązali test teoretyczny sprawdzający wiedzę z zasad ruchu drogowego. Następnie wiedzę musieli zastosować w praktyce pokonując mini miasteczko ruchu drogowego. Ostatnią arcytrudną konkurencją było udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu – im przypadło uratowanie człowieka leżącego w kałuży przygniecionego słupem elektrycznym i oplecionego kablami wysokiego napięcia.
Nasza drużyna spisała się świetnie, zostali uhonorowani bardzo atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Miejskie Centrum Oświaty. W przyszłym roku murowane I miejsce. Do konkursu uczniów przygotowali: pani Kornelia Szostak i pan Grzegorz Balsam.

Anna Łazarska


Fotorelacja.

Zuzia Strehlau z kl. 1A na II miejscu w konkursie plastycznym

31 marca w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach odbyła się gala finałowa „Spotkań Twórczości Dziecięcej” – ARTINO, w czasie której wręczano nagrody w trzech kategoriach: literackiej, muzycznej i plastycznej.
W tej ostatniej Zuzia Strehlau zajęła II miejsce. Motywem przewodnim konkursu była bajka. Obraz namalowany przez Zuzię zachwycił jurorów bajkowym pięknem i gracją koni w roli głównej.
Życzymy dalszych sukcesów.

Anna Łazarska


Fotorelacja.

Zawody sportowe – łyżwiarstwo szybkie - zawody wojewódzkie

Reprezentacja naszego gimnazjum w dniu 28.03.2017r. w składzie Martyna Sawicka, Adriana Solecka, Wiktoria Kędra, Laura Frankowska, zajęła pierwsze miejsce w Finale Gimnazjady Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego w biegach łyżwiarskich dziewcząt w Jastrzębiu Zdroju.
Czasy biegu:
Martyna Sawicka: 2 okrążenia 32,60s, 3 okrążenia 46,86
Adriana Solecka: 2 okrążenia 31,58s, 3 okrążenia44,58s
Wiktoria Kędra: 2 okrążenia 34,35s, 3 okrążenia 46,50s
Laura Frankowska: 2 okrążenia 34,37s, 3 okrążenia 48,11s
GRATULUJEMY!!!
Dodatkową informacją jest, że w kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 7 z Tychów.

Fotorelacja

Rafał Falkowski

Zawody sportowe – łyżwiarstwo szybkie

Reprezentacja naszego gimnazjum w dniu 16 marca 2017r zajęła I miejsce w gimnazjadzie miejskiej w łyżwiarstwie szybkim dziewcząt i VIII miejsce chłopców. Reprezentacja dziewcząt dostała się do finałów wojewódzkich w łyżwiarstwie szybkim dziewcząt.
Reprezentacja i czas przejazdu.
Dziewczyny

  1. Martyna Sawicka - jedno okrążenie 17,11s, trzy okrążenia 34,05s
  2. Adriana Solecka - jedno okrążenie 16,76s, trzy okrążenia 32,48s
  3. Wiktoria Kędra - jedno okrążenie 17,42s, trzy okrążenia 33,92s
  4. Laura Frankowska - jedno okrążenie 16,97s, trzy okrążenia 34,35s
Chłopcy
  1. Sebastian Mieszczak - jedno okrążenie 18,07s, trzy okrążenia 54,96s
  2. Natanian Niemiec - jedno okrążenie 18,35s, trzy okrążenia 56,94s
  3. Kamil Wilk - jedno okrążenie 18,17s, trzy okrążenia 53,91s
  4. Jakub Krzysztoszek - jedno okrążenie 18,95s, trzy okrążenia 57,73s


Rafał FalkowskiFotorelacja.

LAUREAT KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI !!!


Laureat Konkursu Przedmiotowego z Matematyki – SZYMON GŁOGOWSKI z kl. 2b odkrywa przed nami tajniki swego sukcesu.

Matematyką zainteresował się bliżej w pierwszej klasie gimnazjum, kiedy pojawiły się równania. Zaczął rozwiązywać dodatkowe zadania, otrzymywał je od swojego nauczyciela matematyki pani Doroty Bączkowskiej lub znajdował sam. Potem przy każdej sposobności dyskutowali sposoby rozwiązania (nawet podczas klasowych wycieczek). Odtąd matematyka stała się hobby Szymona, czytał literaturę godną wielkich naukowców i każdą wolną chwilę poświęcał królowej nauk. A ponieważ ma świetnie rozwiniętą wyobraźnię abstrakcyjną, żaden dział matematyki nie jest dla niego zagadką. Przygotowując się do konkursu, opanował materiał z gimnazjum, więc teraz sięga do treści ze szkoły średniej. Testy maturalne na poziomie podstawowym nie sprawiają mu już większych kłopotów.
Ciekawostką może być to, że nauka codzienna zabiera mu niewiele czasu, tylko sobie krótko powtarza, chyba że trzeba napisać jakiś dłuższy referat. Gratulujemy tak świetnej pamięci, bo Szymon ma najwyższą średnią w szkole. Ma również metodę na odrabianie zadań domowych, no i pewnie świetną organizację czasu. Interesuje się polityką, w czasie wolnym lubi czytać o finansach i grać w ekonomiczne gry komputerowe. Być może w przyszłości będzie prezesem Banku Światowego? Kto wie?
A plany na przyszłość? W klasie trzeciej gimnazjum chce wziąć udział w konkursie przedmiotowym z wos-u, a później w szkole średniej znowu zmierzyć się z konkursem z matematyki. Życzymy Szymonowi dalszych sukcesów w każdej dziedzinie.

Dorota BączkowskaFotorelacja.

Dominika z kl. 3b laureatką
MŁODYCH TALENTÓW 2017 W NORWIDZIE

Dominika Świaczny zajęła III miejsce w kategorii literackiej w XXVI edycji konkursu „Młode Talenty” organizowanego przez II LO im. C.K. Norwid w Tychach. Na konkurs oddała trzy wiersze, które zwróciły uwagę jury. Gratulacje dla Dominiki za talent.

Anna ŁazarskaFotorelacja.

Konkurs Tradycji Bożonarodzeniowych w Niemczech
III miejsce dla G1

Dnia 16.grudnia 2016r. w szkole językowej BEST CJO w Tychach miał miejsce konkurs nt. tradycji bożonarodzeniowych w Niemczech. Zadaniem drużyn było przygotowanie dekoracji świątecznych i/lub wypieków tradycyjnych dla Niemiec. Uczniowie swoje prace prezentowali w języku niemieckim. Drużyna Gimnazjum nr 1 w Tychach w składzie Laura Górecka (2B) oraz Angelika Friedrich (3A) zajęła III miejsce. Gratulujemy!

Alicja Bialik


Fotorelacja.

LAUREAT XIII EDYCJI ANTOLOGII POEZJI DZIECIĘCEJ

Karol Hudzikowski z kl. 3b po raz kolejny został laureatem wojewódzkiego konkursu „Antologia Poezji Dziecięcej” pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Zabrze.
Nagrody wręczono 14 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Zabrzu. Na konkurs zostało nadesłanych 2 500 wierszy. Recenzentami tomiku byli: Janosch i Angela Bajorek. Każdy z laureatów otrzymał tomik XIII edycji, w której znajdował się jego utwór. Niech to będzie pierwszy krok do późniejszych publikacji. Duch wielkich poetów błąka się wśród naszych uczniów.
A oto wiersz nagrodzonego
                         ***
Zasnął świat uśpiony monotonią dnia.
światła, umilkło libretto
zjadaczy chleba.
Ostatnie spojrzenia tlą się
pod zamkniętymi powiekami.
Ciemność otula świat.
Jeszcze tylko jedno światło zgaśnie ...
Nie!
Płomień nadziei nigdy nie zgaśnie.
Nie dziś. Nie jutro.
On jest w każdym z nas.
Żarzy się jak zapalona lampa naftowa,
Do której nasza wiara dolewa oliwy.
Trzeba by było być głupcem
By go zgasić.

Anna ŁazarskaFotorelacja.

Karol i Dominika laureatami konkursu poetyckiego „O Pozłacane Pióro”

Zdobyliśmy dwa miejsca na podium w XI edycji konkursu poetyckiego „O pozłacane pióro” pod hasłem „Mój przyjaciel z książkowych stronic” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tychach. Nagrodę główną otrzymał Karol Hudzikowski z kl. 3b, drugie miejsce zajęła jego koleżanka z klasy Dominika Świaczny. Ale, … to nie wszystko. Okazało się, że drugi wiersz Karola zdobył wyróżnienie!
Wiersze wszystkich uczestników zostały wydrukowane w zbiorze i wręczone na uroczystości w nowej siedzibie biblioteki „Mediatece”.

Anna ŁazarskaFotorelacja.

Sukces matematyków naszego gimnazjum!

Drużyna naszego gimnazjum zdobyła I miejsce w VIII Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym "Wiedza procent-uje" organizowanym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tychach. Uczniowie klasy II B (o profilu matematyczno - angielskim) Szymon Głogowski i Patryk Kowalczyk znakomicie poradzili sobie z rozwiązywaniem zadań dotyczących obliczeń procentowych osadzonych w kontekście praktycznym. Zadania dotyczyły min. lokat bankowych, podatków i cen. Uczestnicy przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem mgr Doroty Bączkowskiej. Był to bardzo miły prezent na Mikołaja, gdyż konkurs odbył się 6 grudnia. Bardzo cieszymy się i gratulujemy naszym świetnym matematykom.

Dorota BączkowskaFotorelacja.

TALENT ROKU 2016

Patryk Sobczyk z kl. 2b zapanował przez 1 godz. 15 min nad uczniami klasy drugiej SP 3! A jak? Wzbudził zainteresowanie, czytając napisaną przez siebie książkę „Opowieści z Litarii”. A gdzie? W Filii nr 2 Biblioteki Miejskiej w Tychach. Zostaliśmy tam niezwykle miło przywitani przez panią bibliotekarkę, która z radością gościła dzieci ze szkoły podstawowej.Patryk w swojej książce stworzył bohaterów, którzy posiedli władzę nad żywiołami, by bronić świat przed złem. A sam zaczarował swoich żywiołowych młodych słuchaczy. Jakby tego nie było dość, zainteresowanie jego osobą ciągle wzrastało, bo zaprezentował złożonego przez siebie robota. Pozwolił ośmiolatkom przenosić za jego pomocą różne drobiazgi. Opowiedział też o swojej pasji czytania, rozwiązywania zagadek i pierwszych próbach pisarskich. Miały one miejsce już w przedszkolu, kiedy wymyślał własną wersję „Kota w butach”. Dzieci wcale nie chciały rozstać się ani z Patrykiem, ani z BIBLIOTEKĄ. I znów potwierdzają się słowa: WARTO CZYTAĆ.

Anna ŁazarskaFotorelacja.

Piłkarski sukces!

Reprezentacja Naszego Gimnazjum w piłce nożnej chłopców zajęła pierwsze miejsce w grupie i zakwalifikowała się do finałów gimnazjady powiatowej w Tychach. Nasze Gimnazjum walczyło o wyjście z grupy z: Gimnazjum nr8 , Gimnazjum nr 6 i Gimnazjum nr 12. Skład reprezentacji: Łukasz Wawrzyczek, Daniel Gałązkiewicz, Jakub Szatan, Kacper Witański (bramkarz), Dominik Warmuz, Patryk Grabowski, Piotr Giemlik, Dorian Szutran, Kamil Kuciński.

Opiekun: Rafał FalkowskiFotorelacja.