MAM TALENT :)

Dnia 15 czerwca uczniowie 2 B wzięli udział w klasowym show „ Mam Talent”. Każdy mógł zaprezentować swoje uzdolnienia 🙂

Dzieci rysowały, malowały, śpiewały, programowały roboty, projektowały gry planszowe, grały na perkusji i gitarze, tańczyły, prezentowały sztuki walki i triki piłkarskie. Odbył się nawet pokaz tresury psa i prezentacja papużek oraz chomika syryjskiego.

Wszyscy byli doskonale przygotowani do swoich występów  i wykazali się dużym talentem 🙂

Zabawa była fantastyczna 🙂

Kiedy wszystko wróci do normy, w nagrodę za wspaniałe prezentacje, czytaj dalej

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

   Od wieków wigilia św. Andrzeja była uważana za najlepszy czas na wróżby. W tym dniu młode panny chciały dowiedzieć się kto zostanie ich mężem, więc odczytywały swoją przyszłość z różnych znaków na niebie, przedmiotów oraz ze snów. Panowie ciekawi swoich żon, zbierali się kilka dni wcześniej-w wigilię św. Katarzyny. Katarzynki, jako dzień wróżb wyłącznie dla chłopców, odeszły prawie w zapomnienie. Pozostały Andrzejki, które obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim dostarczającym wielu przeżyć i emocji chłopcom oraz dziewczynkom, a przepowiednie czytaj dalej

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszli na zajęcia w towarzystwie swoich pluszaków. Dzieci poznały niezwykłą historię powstania naszego pluszowego przyjaciela, wzięły udział w tematycznych zabawach ruchowych i wykonały pracę plastyczną, której głównym tematem był pluszowy niedźwiadek.
Pamiętajmy, że ukochany miś naszych dzieci nie jest zwyczajną zabawką wykonaną z miękkiego materiału. To zawsze wyjątkowy pluszak, który poprawia humor, jest wiernym przyjacielem i towarzyszem przygód. Można go przytulić, kiedy tylko się ma na to ochotę.
Chyba nie ma domu, w którym na półce , łóżku lub fotelu nie siedzi miś 🙂

czytaj dalej

Grecja dawniej i dziś

Dnia 18 listopada klasa 2B wybrała się do Klubu Osiedlowego “Uszatek” na zajęcia “Grecja dawniej i dziś”. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących pięknej Grecji i jej mieszkańców. Nauczyli się tańca “Zorba” i projektowali zdobienia starożytnych waz. Odbył się również konkurs mitologiczny dotyczący dwóch wcześniej poznanych i omówionych w szkole mitów- “Dedal i Ikar” oraz “Prometeusz”. Zabawa była wspaniała 🙂 Serdecznie dziękujemy pracownikom Klubu Osiedlowego “Uszatek” za zaproszenie nas “w podróż” do uroczej Grecji.

czytaj dalej