Poznaj Polskę – wycieczka klas IIIW dniach 23-24 listopada uczniowie klas III spędzili czas na dwudniowej wycieczce, dofinansowanej w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Bogaty program wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Sztolni Czarnego Pstrąga. W ciemnej i ciasnej przestrzeni kopalni, kołyszące się łodzie dostarczyły nam wiele przygód i emocji. Ze skupieniem słuchaliśmy opowieści o każdej bramie, którą przepływaliśmy.

czytaj dalej

Poznaj Polskę: „Sen o Warszawie…”

W dniach od 29 listopada do 1 grudnia uczniowie klas VIII korzystając z programu Poznaj Polskę, pojechali na trzydniową wycieczkę do Warszawy. W czasie tego wyjazdu towarzyszyły im panie: Iwona Kolińska – Latocha, Justyna Kuna, Agnieszka Gorgoń i Magdalena Pałys.  

Długo się do tej wycieczki przygotowywaliśmy. Na lekcjach języka polskiego snuliśmy plany, co zwiedzimy, które miejsca pamięci na pewno chcemy odwiedzić. Nie mogło przecież zabraknąć i nie zabrakło głównego punktu wycieczki – miejsca, które pozwala zrozumieć współczesną Warszawę – czyli wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego, a później na Powązkach i chwili zadumy nad grobami powstańców oraz bohaterów „Kamieni na szaniec”. I choć pandemiczna rzeczywistość, co rusz chciała pokrzyżować nam plany, to wyjazd można uznać za udany, a wspomnienie Warszawy – u każdego inne – na pewno na długo zostanie w naszych sercach.  

czytaj dalej