Konkurs czytelniczy

2 kwietnia urodził się Hans Christian Andersen, duński pisarz i poeta, którego baśnie zachwycają dzieci na całym świecie.

W tym samym dniu obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci a tegoroczne hasło święta brzmi „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni”.

Zachęcamy do przeczytania przesłania, napisanego przez Eiko Kadono, wybitną japońską autorkę

http://www.ibby.pl/?p=7896

Z tej okazji zapraszamy uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie plastycznym, którego zadaniem jest narysowanie ilustracji do wybranej baśni autorstwa Hansa Christian Andersena.

Obudź swoją wyobraźnie, rozłóż czytaj dalej

Klub Pożeraczy Książek

Gratulujemy wszystkim uczniom którzy w ramach klubu czytelniczego:

Przeczytali książki z poszczególnych poziomów (Odkrywca, Entuzjasta, Władca Czytelni, Znawca)

Ukończyli wyzwania polegające na:

Zaprojektowaniu swojej wersji okładki,

Napisaniu rekomendacji ostatnio przeczytanej książki.

Uczniowie uzyskali tytuł Pożeracza Książek oraz otrzymali dyplomy i medale.

Drukarkę 3D, na której wydrukowano medale zakupiono w ramach Laboratorium Przyszłości – inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

czytaj dalej

Biblioteczny Bookflix
W ramach akcji „Biblioteka dobre miejsce dla człowieka” członkowie „Klubu Pożeraczy Książek” wzięli udział w czytelniczej zabawie „Biblioteczny Bookflix” . Uczniowie otrzymali karty oceny, by móc rekomendować ostatnio przeczytane książki.

Zachęcamy wszystkich uczniów do dzielenia się z innymi swoimi pozytywnymi odkryciami czytelniczymi, znajdującymi się w księgozbiorze naszej szkolnej biblioteki.

czytaj dalej

Książkowy Niekalendarz

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 powstał Książkowy Niekalendarz zawierający wyzwanie czytelnicze na każdy miesiąc. 

Ciekawi? Zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie znajdziecie plakat zawierający 3 inspirujące wyzwania na styczeń.

Przykładowe wyzwanie? Zaplanuj spotkanie z przyjaciółmi i porozmawiajcie o książkach, które sprawiają, że na Waszych twarzach pojawia się uśmiech!

czytaj dalej

NPRCz – nowy wystrój bibliotekiW poprzednim wpisie dotyczącym biblioteki prezentowaliśmy nowości wydawnicze kupione do naszej biblioteki. Teraz przyszła pora na prezentację wnętrza biblioteki. Choć pomieszczenie biblioteki jest zdecydowanie za małe na potrzeby uczniów i księgozbioru, udało się tak zagospodarować przestrzeń, by prócz regałów stworzyć miejsce do wypoczynku i czytania książek.

Z radością stwierdzamy, że zmiany przypadły do gusty uczniom…

czytaj dalej

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Z radością informujemy, że zakończyliśmy zakupy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Księgozbiór biblioteki szkolnej powiększył się o 467 książek i 4 audiobooki. Pozyskaliśmy także elementy wyposażenia do biblioteki takie jak pufy, dywan, obrazy ścienne oraz dwa regały reklamowe. Do końca roku szkolnego zaplanowane są działania i konkursy promujące czytelnictwo wśród uczniów, na które pozyskaliśmy nagrody książkowe.

czytaj dalej

Andrzejki w bibliotece

30 listopada, w szkolnej bibliotece, odbyły się Andrzejki. Przyszłość przepowiadali nam uczniowie klasy 7b: Ania, Olga, Paulina, Natalia i Patryk. Dowiedzieliśmy się co czeka nas w przyszłości, poznaliśmy imię swojej przyszłej miłość a także zaglądaliśmy do „szklanki z herbatą” ale zamiast fusów była….latarka. Karty podpowiedziały nam również w jaki sposób możemy poprawić swoje zachowanie: rozglądać się na przejściu dla pieszych, myć ręce zaraz po przyjściu do domu, czy dbać o to aby nie zgubić swojego ulubionego misia. Na koniec każdy czytaj dalej