Powiedz nam, co chciałbyś poczytać…


Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie i Nauczyciele,
w szkolnej bibliotece stanęło pudełko, do którego można wrzucać kartki ze swoimi propozycjami książek do zakupy przez szkołę.

Chodzi nam o to byście mogli czytać to co lubicie lub jest Wam potrzebne by się rozwijać.
Prosimy o propozycję książek zarówno z literatury pięknej, popularnonaukowej, poradników czy literatury faktu.

Nie obiecujemy, że wszystko kupimy, ale na pewno przejrzymy Wasze propozycje.

Tytuły i autorów polecanych książek można również wysyłać poprzez MobiDziennik do naszych szkolnych bibliotekarzy.

Pokaż nam swoją biblioteczkę

„Książki przeczytane w młodości, żyją w Tobie na zawsze”

J.K. Rowling

Miniony już XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który obchodziliśmy od 8 do 15 maja, w tym roku odbywał się pod hasłem MOJA, TWOJA, NASZA BIBLIOTEKA!

Nawiązując do tego przesłania biblioteka szkolna zaprosiła uczniów naszej do udziału w akcji czytelniczo-fotograficznej „Pokaż nam swoją biblioteczkę”

Zadanie polegało na wykonaniu następujących czynności:

  • – Zrobieniu zdjęcia swojej domowej biblioteczki,
  • – Mogła to być jedna ładnie ozdobiona półka lub wszystkie książki,

Nowe książki w bibliotece


Poniżej prezentujemy książki otrzymane w darze od uczniów naszej szkoły w ramach akcji „Podaruj książce drugie życie”. Serdecznie dziękujemy, że pamiętacie o naszej bibliotece i często obdarowujecie nas książkami, które teraz będą mogły poczytać kolejne osoby.

Przypominamy również, że w zasobach naszej biblioteki mamy książki dla rodziców. Są to zarówno pozycje o charakterze poradnikowym, jak i beletrystyka oraz literatura popularnonaukowa.

Serdecznie zapraszamy.







czytaj dalej

Konkurs czytelniczo-plastyczny


Zapraszamy do udziału uczniów klas I-III w konkursie czytelniczo-plastycznym.

Narysuj ilustracje do wybranej przez siebie baśni Hansa Christiana Andersena. Technika dowolna. Prace należy składać w bibliotece do 26 kwietnia 2023 r.

W naszej bibliotece znajdziesz książki Hansa Christiana Andersena w tym: Brzydkie kaczątko, Dziewczynkę z zapałkami oraz zbiory baśni: Calineczka i inne baśnie lub Najpiękniejsze baśnie Andersena.

Polecamy bardzo serdecznie.

czytaj dalej

Kamishibai

To obco brzmiące słowo oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Pochodzi z języka japońskiego (kami – papier, shibai – sztuka), skąd wywodzi się ta przedziwna technika opowiadania. Polega ona na czytaniu tekstu bajki z jednoczesnym wykorzystaniem kartonowych plansz z obrazkami, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Plansze umieszczone są w drewnianej lub kartonowej skrzynce, na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych.

Kartonowe plansze prezentują bajkę, a każda ilustracja odpowiada kolejnemu fragmentowi opowiadania. Na stronie przedniej karty (tej czytaj dalej

Ola i Borys idą do szkoły

Z inicjatywy Instytutu Heweliusza, Uniwersytetu SWPS, Uniwersytetu Wrocławski oraz organizacji Rotary District 6250 powstała bajka terapeutyczna „Ola i Borys idą do szkoły. To wynik charytatywnej pracy ponad 20 osób. Bajka powstała z potrzeby serca i w odruchu solidarności z obywatelami Ukrainy, którzy z powodu wojny zostali zmuszeni do opuszczenia swojego kraju. To kontynuacja pierwszej części „Ola, Borys i nowi przyjaciele”. Autorzy zwracają się do rodziców – Dzisiaj Ola i Borys spotykają swoich polskich kolegów i koleżanki w czytaj dalej

Plakat do książki

Lekcje biblioteczne, to niepowtarzalna okazja do poznania klasy szczególnie pod kątem zainteresowań czytelniczych oraz przedstawienie księgozbioru biblioteki szkolnej. Mamy wtedy okazję pokazać nasze zasoby nie tylko miłośnikom literatury – ci akurat doskonale znają nasze książki – ale również uczniom, dla których czytanie, mówiąc delikatnie, jeszcze nie jest wystarczającą przyjemnością.

Na jednej z takich lekcji uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z książką i stworzyć dla niej plakat. Praca wbrew pozorom wcale nie jest łatwa. Trzeba zorientować się o czym jest czytaj dalej