Akcja “Słowa krzywdzą”

W lutym tego roku młodsi Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji pn. Słowa Krzywdzą. Kampania miała na celu wzrost świadomości dzieci, na temat przemocy werbalnej – krzyku, wyzwisk, obraźliwych etykiet, które niosą za sobą długotrwałe i negatywne konsekwencje psychiczne i emocjonalne. Słowa mają wielką moc. Kiedy mówimy: „kocham cię”, „przepraszam”, „jesteś wspaniała”, „lubię z tobą przebywać”, „jesteś dla mnie ważny”, „jak dobrze, że jesteś”, „dziękuję ci” – rzeczywistość zmienia się nie do poznania, a w naszym rozmówcy i w nas dotykamy głębi naszego człowieczeństwa. Nasze słowa zapalają do działania, zapobiegają załamaniu i zdejmują wielkie ciężary. Jest w nich jakaś siła i moc sprawcza i pomimo tego, że nie widzimy własnych słów, to jednak sprawiają tak wiele.

czytaj dalej

Wierszowanie w Mediatece

1 kwietnia odbyła się druga edycja „Wierszowania w Mediatece” pod hasłem „Rymujemy z Danutą Wawiłow”. Konkurs skierowany był dla klas II-III, a jego celem było promowanie twórczości Danuty Wawiłow oraz zachęcanie uczniów do obcowania z poezją. Maja Świergot z klasy 2b została nagrodzona za udział w konkursie, w którym zaprezentowała wybrany przez siebie wiersz pt. „O Fabianie”. Do recytacji uczennicę przygotowali rodzice oraz p. Ewa Pamulska.

XII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Dramacie i Teatrze

Z dumą informujemy, że uczniowie klasy 8 a: Marta Nowok, Emma Tarczyńska i Bartłomiej Giel, zajęli III miejsce w XII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Dramacie i Teatrze. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać testy, przedstawić scenkę teatralną oraz wykazać się znajomością książki i spektaklu pt. “Moralność pani Dulskiej”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego.

Serdecznie gratulujemy naszym ósmoklasistom i życzymy dalszych sukcesów!

Sekrety Hobbitów

Miło nam poinformować, że Szymon Sojka z klasy gimnazjalnej III a oraz Emilia Rusinek z klasy IV b, zajęli III miejsce w międzyszkolnym konkursie czytelniczym “Sekrety Hobbitów”. Konkurs odbył się 25 marca w Zespole Szkół nr 2 w Tychach. W rywalizacjach o tytuł największych fanów Tolkiena brało udział aż 14 drużyn. Uczestników obowiązywała znajomość książek: “Hobbit” oraz “Władca Pierścieni”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs czytelniczy “Znani i lubiani…, ale zapomniani”

14 marca uczennice klasy 6a: Laura Kosior oraz Maja Marzec, wzięły udział w międzyszkolnym konkursie czytelniczym “Znani i lubiani …, ale zapomniani” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Tychach. Uczestników obowiązywała znajomość książek Marii Krüger : „Godzina pąsowej róży” oraz „Klimek i Klementynka”. Dziewczyny, oprócz wiedzy o fabule przeczytanych książek, wykazały się ogromną znajomością biografii autorki. Laura i Maja otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki, nie obyło się także bez słodkiego poczęstunku i nawiązania nowych przyjaźni.

czytaj dalej

Świętowaliśmy Dzień Matematyki

12 marca obchodzony jest Dzień Matematyki. Z tej okazji uczniowie klasy 1B i 2B wzięli udział w potyczkach matematycznych. W klasie 1B każdy uczeń indywidualnie wybierał zadania matematyczne, które rozwiązywał samodzielnie. Pod koniec zajęć została opracowana „książeczka zadań matematycznych”. Natomiast klasa 2B zmagała się z liczbami w grupach. Poszczególne konkurencje polegały m.in. na dodawaniu i odejmowaniu, mnożeniu oraz rozpoznawaniu znaków rzymskich. Uczniowie wykonywali zadania na czas, co wzbudzało wiele emocji. W ostatniej konkurencji cała klasa połączyła swoje siły, by móc czytaj dalej

Konsultacje 14-03-2019

Serdecznie zapraszamy rodziców na konsultacje, które odbędą się w czwartek 14 marca w godzinach od 17:00 do 19:00. Jednocześnie przypominamy, że zebranie dla rodziców uczniów klas 3 gimnazjum oraz 8, odbyło się w styczniu.