Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Wydawnictwo Olesiejuk udostępniło na swojej stronie darmową książkę elektroniczną o koronawirusie – “Masz tę moc!”. Książka jest dla dzieci i dla tych, którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec. Serdecznie zapraszamy do pobrania książki:

Drodzy Uczniowie!

W dobie komputerów warto czasem dać odpocząć swoim oczom  i przerzucić się na bardziej archaiczne medium, jakim jest radio :)! Poniżej przedstawiam Wam ofertę Polskiego Radia w ramach akcji #zostańwdomu. Zachęcam do skorzystania:

W Programie 1 Polskiego Radia można słuchać codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 10:35 “Kapitana Nemo – władcę mórz”, czyli adaptację “20 000 mil podmorskiej żeglugi” Juliusza Verne’a.

W Programie 2 Polskiego Radia od 6 kwietnia codziennie o godz. 15:00 będzie można wysłuchać “Mistrza i Małgorzatę” w interpretacji Marka Kondrata.

Radiowa Trójka zaprasza na emisję powieści w odcinkach dla młodzieży “Banda Michałka” Ewy Karwan-Jastrzębskiej. Emisja codziennie o godz. 13:45, a czytają Maria Seweryn i Maria Paszek.

Cały czas w Programie 3 Polskiego Radia można również słuchać “Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy (od poniedziałku do piątku o godz. 10:30, czyta Piotr Fronczewski).

Ponadto wszystkie programy Polskiego Radia – w tym również cyfrowa Czwórka i Polskie Radio Dzieciom – w codziennych poleceniach kulturalnych podpowiadają słuchaczom najciekawsze wydarzenia kulturalne dostępne online.