Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

W tym szczególnym dniu składamy życzenia wszystkim bibliotekarzom, pracującym w różnego typu bibliotekach: szkolnych, pedagogicznych, naukowych czy publicznych.

A co nasze nauczycielki bibliotekarki czytały w czasach, kiedy same chodziły do szkoły podstawowej?

Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Pani Kasia T.:
Seria „Poczytaj mi mamo” Helena Bechlerowa, Sławomir Grabowski i inni – bajki i wiersze, znakomitych pisarzy oraz prace wybitnych ilustratorów.

„Tam gdzie spadają anioły” Dorota Terakowska – Pięcioletnia Ewa jest świadkiem dramatycznej walki Aniołów – kiedy dobro przegrywa, traci swojego Anioła Stróża. Co stanie się z dziewczynką, pozbawioną opieki istoty nadprzyrodzonej?

„Błękitny zamek” Lucy Maud Montgomery – opowieść o odwadze i miłości. Joanna Stirling ucieka w świat „zakazanych” książek i marzeń o Błękitnym Zamku – miejscu, w którym może być tym, kim naprawdę chce.

Pani Kasia N.:
Serii „Martynka” autorstwa Gilberta Delahaye, chyba nie trzeba nikomu przedstawiać? Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki.

„Magiczny domek na drzewie” Mary Pope Osborne – Seria przygodowo-edukacyjna. Ania i Jacek podróżują w czasie, do odległej przeszłości.

„Intruz” Stephenie Meyer – Świat został opanowany przez niewidzialnego wroga. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała oraz umysły i wiodą w nich normalne życie. Jedną z ostatnich niezasiedlonych, wolnych istot ludzkich jest Melanie.

Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców do biblioteki szkolnej po książki, które tak jak szafa w opowieści C.S. Lewisa, są przejściem do innego świata!

Opisy książek pochodzą ze strony: lubimyczytac.pl