Mali matematycy

Z życia klas I-III podczas stacjonarnego nauczania #5

Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?

W ramach Uniwersytetu Dzieci w Klasie 26 lutego klasa 2c uczestniczyła w lekcji pt. Ile ścian ma wielościan? realizując projekt „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?” Podczas zajęć uczniowie rozwijają umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia oraz odkrywają praktyczne zastosowanie matematyki.

Geometria jest jedną z najstarszych dziedzin matematyki. Była ona wykorzystywana już przez starożytnych Egipcjan podczas budowy ogromnych piramid. Każdy zna podstawowe figury geometryczne, ale jak wyglądają figury platońskie i archimedesowskie?

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję obejrzeć film edukacyjny z udziałem naukowca, który wprowadził ich w podstawy geometrii, rozwiązywali także zagadki geometryczne, czy samodzielne budowali model kostki, przy użyciu gotowej siatki geometrycznej.