Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu matematycznego ORIGAMI

W listopadzie w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny Origami przeznaczony dla uczniów, których cechuje wyobraźnia i chęć tworzenia.

Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością i stworzyli fantastyczne modele matematyczne zgodnie ze sztuką origami.

Na podium stanęli:
1 miejsce – Jakub Drzazga kl. 5b,
2 miejsce – Marcin Pawlaczyk kl.8a,
3 miejsce – Natalia Kilan kl. 6b

Wyróżnienie uzyskali:
Natan Tworuszka – kl. 4c
Marta Borkowska – kl.4 b.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a najlepszym składamy serdeczne gratulacje.

czytaj dalej

„Przeżywanie przez działanie” – innowacja w świetlicy szkolnej

Od września bieżącego roku w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. „Przeżywanie przez działanie” adresowana do części dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Autorkami są nasi nauczyciele: pani Monika Jankowska i pani Agnieszka Szczęsny-Sulej. Innowacja powstała w odpowiedzi na „czasy ekranów” i przebodźcowanie wzrokowe oraz ma zachęcać dzieci, by w aktywny sposób eksplorowały świat poprzez angażowanie wszystkich zmysłów w procesach poznawczych. Obecnie trwa cykl „Jesień”, gdzie motywem przewodnim jest kolor żółty, a głównym żywiołem wiatr. Oprócz tego znakiem rozpoznawczym zajęć podczas jesiennej czytaj dalej

Obchody Święta Niepodległości

104. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę obchodzona była nietypowo, ale bardzo aktywnie, przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Armii Krajowej w Tychach. W przeddzień 11.11 nasza Szkoła przybrała barwy biało-czerwone i ustrojona w symbole narodowe celebrowała Święto Niepodległości. Korytarze szkoły przyozdobione zostały tematycznymi gazetkami ściennymi, bowiem każda z klas miała za zadanie dać artystyczny wyraz temu ważnemu wydarzeniu. O 9.00 rozpoczął się najważniejszy punkt uroczystości – Bieg Niepodległości. Każda klasa miała do pokonania czytaj dalej

Dzień Życzliwości i Pozdrowień – 21 listopada


Zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowaniaPo pierwsze
proponujemy stworzenie szkolnego DRZEWKA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ,
dlatego od 15 listopada (wtorek) do 18 listopada (piątek) w środkowej części korytarza C na parterze będzie czekała na Was specjalna SKRZYNKA, do której możecie wrzucać:

  • – pięknie napisane mądre cytaty, przysłowia lub autorskie rymowanki dotyczące ŻYCZLIWOŚCI;
  • – pięknie napisane własne muzyczne pozdrowienia skierowane do wybranych osób (tu pamiętajcie o wykonawcy i tytule dedykowanej piosenki);

czytaj dalej

„Uczenie się przez działanie – jak wprowadzać zmiany”- konferencja

Szanowni Rodzice,

pragniemy poinformować o zbliżającej się konferencji pt. „Uczenie się przez działanie – jak wprowadzać zmiany”. Wydarzenie odbędzie się dnia 29 listopada 2022 r. (wtorek) od godz. 09:30 do 14:00 w budynku Mediateki przy al. Piłsudskiego 16 w Tychach.

W ramach tegorocznej edycji będzie możliwość poszerzenia wiedzy w tematykach poruszanych na wykładach podczas warsztatów, które odbędą się w godz. od 14:30 do 16:00 również w dniu 29 listopada 2022 r..

Rejestracja na konferencję oraz warsztaty w terminie od 2 listopada czytaj dalej

Lekturki spod chmurki – projekt z klasą 1a i 1c

Klasy pierwsze biorą udział w projekcie pt. Lekturki spod chmurki. Tegoroczna edycja pod kryptonimem
PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE staje się świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie, uczniowie pogłębią wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji.

Projekt doskonale wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023:
Priorytet 1
Wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji.
Priorytet 3
Działanie na czytaj dalej

Czternastka podczas EuroWeek 2022

Już po raz trzeci uczniowie klas dwujęzycznych Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Armii Krajowej w Tychach wzięli udział w projekcie edukacyjnym, który miał na celu przede wszystkim doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego, ale także umiejętności społecznych i kreatywności.

W dniach 17.10 – 21.10.22 w urokliwej miejscowości Różanka w Kotlinie Kłodzkiej uczniowie pracowali nad wieloma projektami, dobrze się przy tym bawiąc. Każdy dzień wypełniony był różnorodnymi ćwiczeniami w języku angielskim, które prowadzili animatorzy z Meksyku, Włoch, czytaj dalej