Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Z przyjemnością informujemy, że Filip Jachym zdobył tytuł laureata, a Michalina Domider została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Natomiast w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki Michalina Domider uzyskała tytuł laureatki, zaś Filip Jachym tytuł finalisty. Wyróżnienia te są dowodem na ogromny talent i ciężką pracę, jaką włożyli nasi uczniowie w przygotowanie się do konkursów.

Sukces ten nie byłby możliwy bez zaangażowania naszych nauczycielek, pani Małgorzaty Chełchowskiej i Iwony Kolińskiej-Latochy z języka polskiego oraz pani Grażyny Jastrzębskiej z czytaj dalej

Muzeum Historii Komputerów i Informatyki


W zeszłym tygodniu uczniowie klasy 3b udali się do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach.

Celem wycieczki było rozbudzenie ciekawości oraz rozwijanie zainteresowań nauką i techniką. Podczas wizyty w muzeum dzieci zapoznały się z historią komputerów – od liczydła do najnowocześniejszych osiągnięć techniki oraz zobaczyły komputery z różnych czasów. Ciekawość uczniów wzbudziła strefa rozrywki, gdzie można było na starych komputerach nie tylko zobaczyć jedne z najsłynniejszych gier takich jak MARIO czy PAC-MAN, ale także na nich pograć.

Dzieci najbardziej czytaj dalej

Dzień bez plecaka


Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego we wtorek 21 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się „No backpack day”, czyli „Dzień bez plecaka”. 
W tym dniu uczniowie klas IV – VIII wykazali się niemałą kreatywnością, przynosząc wszystkie potrzebne podręczniki i przybory szkolne w czymś innym niż plecak. Mogliśmy oglądać różne nosidła jak kosze, walizki, pudełka zastępujące tradycyjną torbę lub plecak.

Wbrew pozorom celem tego święta nie jest wcale odciążenie zmęczonych pleców uczniów. Pomysł czytaj dalej

Dzień Świętego Patryka

17 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Świętego Patryka czyli święto Irlandii. Na korytarzach dominował kolor zielony i wybrzmiewały dźwięki irlandzkiej muzyki,

Klasa 7b przygotowała dla nas konkurs wiedzy o „szmaragdowej wyspie” oraz słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych młodych cukierników za ich pomoc.

Sprzęt nagłaśniający zamontowany na korytarzach naszej szkoły został zakupiony w ramach Laboratorium Przyszłości – inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

czytaj dalej

Sukces naszych uczniów

W XIII Wojewódzkim Konkursie Informatycznym CHIPSET drużyna złożona z Michaliny Domider i Adama Sozańskiego osiągnęła wysoki wynik. W etapie teoretycznym konkursu zajęli oni czwarte miejsce, co stanowi ogromny sukces dla młodych adeptów informatyki.

W konkursie brało udział 87 drużyn z całego województwa. W klasyfikacji końcowej nasza drużyna zajęła trzynaste miejsce, co jest kolejnym dowodem na to, że ich umiejętności i wiedza są na bardzo wysokim poziomie.

Konkurs CHIPSET to prestiżowe wydarzenie dla młodych ludzi zainteresowanych informatyką, a wzięcie w nim czytaj dalej

Lekcja języka migowego

Wczoraj klasy 3 gościły specjalnego gościa, który przybliżył dzieciom świat osób niesłyszących. Pan Marcin na co dzień pracuje w Ośrodku Pomocy Społecznej. Potrafi biegle władać językiem migowym. Wdrożył uczniów w alfabet, świat cyfr i podstawowe znaki. Przekazał nam wiele ciekawostek. Jedną z nich jest fakt, że na świecie używa się prawie 300 języków migowych! Nawet w Polsce, choć mamy jeden język, występują różne dialekty.

Pod doświadczonym okiem naszego fachowca, na koniec zajęć uczniowie zostali przetestowani z umiejętności przeliterowania swojego imienia. czytaj dalej

„Inteligentne przejście” – konkurs

Tychy walczą o zwycięstwo w konkursie „Inteligentne Przejście”. W przypadku wygranej, organizator konkursu – firma Orange, przekształci jedno wybrane przejście dla pieszych, w nowoczesne, aktywne przejście „smart”.

Co zrobić żeby wygrać? Trzeba zagłosować na Tychy. W tym celu należy wejść na stronę internetową inteligentneprzejscie.pl wybrać z listy Miasto Tychy, podać swój nr telefonu, pobrać darmowy kod uwierzytelniający i zagłosować.

Aktualnie w rankingu, na 3 czołowych miejscach znajdują się: Rybnik, Bytom i Kielce. Jest o co walczyć, każda tego typu czytaj dalej