Światowy Dzień Zwierząt i KONKURS w SP14

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Zwierząt (4 października) w naszej szkole odbędzie się ZBIÓRKA DARÓW na rzecz schroniska w Tychach oraz KONKURS PLASTYCZNY „Psiaki i kociaki przyszłe adopciaki z Tyskiego Schroniska”. Zachęcamy wszystkich do wsparcia i udziału.

Z okazji tego Święta chcemy zwrócić uwagę na potrzeby schronisk dla zwierząt oraz na zwierzęta – przyszłe adopciaki, które czekają na nowy dom. Zależy nam także na podkreśleniu jak ważna jest odpowiedzialność przy zajmowaniu się swoim pupilem, a także reagowanie na krzywdę czytaj dalej

Europejski Dzień Języków Obcych
26 września to Europejski Dzień Języków Obcych. Tego dnia w naszej szkole uczyliśmy się mówić „cześć” i „dziękuję” w rożnych językach. Młodsze klasy zapoznawały się z mapą Europy i świata, a starsze rozwiązywały quizy i poznawały ciekawostki o europejskich krajach. Celem tego święta jest propagowanie nauki języków obcych i korzyści, które z tego płyną.

czytaj dalej

Klasa 7a na górskim rajdzieW dniach 21-22.09. klasa 7a udała się na rajd w góry.
Wyruszyli z dworca PKP w Milówce kierując się zielonym szlakiem na halę Boraczą. Stamtąd maszerowali na Boraczy Wierch i Lipowski Wierch aby dotrzeć do schroniska na Rysiance. Wieczorem rozpalili ognisko i usmażyli kiełbaskę. Następnego dnia klasa maszerowała w kierunku stacji turystycznej Słowianka i Abramów. Meta była nad rzeką w Węgierskiej Górce.
Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni z dużym bólem nóg.

czytaj dalej

Światowy Dzień Fair Play – FOTORELACJA
Z okazji Światowego Dnia Fair Play ustanowionego przez Międzynarodowy Komitet Fair Play w naszej szkole w dniach 7-14.09. odbyły się z tej okazji biegi FP
Gratulujemy wszystkim uczniom!!! Wspólnie przebiegliśmy 351 km 465m a to o 90km 165m więcej niż w zeszłym roku!!! Gratulujemy wszystkim uczestnikom zarówno uczniom jak i nauczycielom.

czytaj dalej

Dzień Kropki w 1b


Drugi tydzień zmagań z zapamiętaniem imion zakończył się kropkowo. Kropkowe wyzwania i magiczne kropki pochłonęły każdego. Zadania polegały nie tylko na tworzeniu obrazów z kropek, ale również na wyniesieniu „kropki” na piedestał. Pani Monika uczyniła ten dzień magicznym. Ale kropka to przecież nie tylko obrazy. To przede wszystkim talenty, które dzięki Vashti (bohaterce opowiadania) każdy może w sobie odkryć. Dzieci chętnie dzieliły się posiadanymi talentami, aby później móc znaleźć bratnią duszę.

czytaj dalej

Powiedz nam, co chciałbyś poczytać…


Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie i Nauczyciele,
w szkolnej bibliotece stanęło pudełko, do którego można wrzucać kartki ze swoimi propozycjami książek do zakupy przez szkołę.

Chodzi nam o to byście mogli czytać to co lubicie lub jest Wam potrzebne by się rozwijać.
Prosimy o propozycję książek zarówno z literatury pięknej, popularnonaukowej, poradników czy literatury faktu.

Nie obiecujemy, że wszystko kupimy, ale na pewno przejrzymy Wasze propozycje.

Tytuły i autorów polecanych książek można również wysyłać poprzez MobiDziennik do naszych szkolnych bibliotekarzy.

Integracja w 1 b

Pierwsze dwa tygodnie roku szkolnego to ciągłe wyzwania. Walka z małymi kryzysami i śmiechu co nie miara. Klasa 1b chcąc stawić czoło wyzwaniom, postawiła na dobrą zabawę. Dzieci uwielbiają kolorować. Ich pierwsze zadanie polegało na wspólnym stworzeniu mapy wspomnień. Przecież to nie lada wyzwanie rozdzielić zadania w grupie. Zdane na szóstkę. Korzystając z pięknej pogody i naszego szkolnego ogrodu dzieci miały również okazję zrobić m.in. pajęczą sieć z wełny, zjeść wspólne śniadanie na kocu, a przy okazji zwiedzania sadu miejskiego zabawić się w „sałatkę owocową”, i dowiedzieć się mnóstwa rzeczy o sobie przeprowadzając ankietę.

czytaj dalej