Ozoboty

Ozoboty, to małe i sympatyczne roboty stworzone specjalnie z myślą o nauce programowania. Są one proste w obsłudze i w programowaniu. Zyskały dzięki temu wielu fanów na całym świecie. Nasz szkoła również posiada takie roboty.

Ozoboty mogą być programowane przez uczniów na różne sposoby. Począwszy od rysowania kolorowych linii na kartce papieru, po których poruszać się będzie robot, przez układanie kolorowych bloczków programu w prostym graficznym interfejsie programistycznym opartym o popularny Scratch 2.0, aż po naukę języka JavaScript, dzięki wbudowanemu w aplikacji OzoBlockly podglądowi, umożliwiającemu tłumaczenie języka graficznego na tekstowy*.

Ponieważ klasa nie mogła przyjść do Ozobotów, to Ozoboty przyszły do klasy, a dokładniej do klasy 1c. Kilka dni temu odbyły się lekcje kodowania Ozobotów – wirtualnie. Dzieci, po krótkim instruktażu pani wychowawczyni wzięły się do pracy i zaprogramowały drogę dla małego robocika.  A oto efekty… 

*na podstawie: https://neorobot.pl/pl/ozobot