Gdy zabraknie komputera…

Ochrona Plików. Bezpieczeństwo Danych I Prywatność. Bezpieczne Informacje  Poufne. Monitor Komputera I Czerwona Tarcza | Premium Wektor

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak wyglądałby Twój dzień, gdyby zabrakło komputera i Internetu? Jeśli nie, to koniecznie się nad tym zastanów. Jakie czynności i aktywności podjąłbyś?

A oto nasze pomysły na dzień bez komputera i Internetu

• Długi spacer z rodziną lub znajomymi. Możesz go połączyć ze sprzątaniem – zabierz ze sobą worek i pozbieraj napotkane śmieci. Nasza planeta będzie Ci za to wdzięczna.
  • Wycieczka rowerowa.
  • Wyjście na rolki lub hulajnogę.
  • Uprawianie dowolnego sportu – mecz piłki nożnej, skakanka lub wyścigi z kolegami.
  • Książka – lektura  szkolna lub o Twojej ulubionej tematyce.
  • Nauka gotowania z mamą, tatą albo babcią.
  • Wielkie porządki. Sprawdź czy na pewno wszystkie Twoje zabawki są w dobrym stanie. A może częścią zabawek już się nie bawisz i możesz przekazać je komuś innemu
  • Planszówki i karty. Obecnie jest ogromny wybór gier planszowych, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.
  • Gry na papierze – państwa miasta, kółko krzyżyk, domki, wisielec. Tyle możliwości, a potrzebujemy do nich tylko kartki i czegoś do pisania.
  •  Kalambury – tyle możliwości i nie potrzebujemy do tego żadnych akcesoriów.
  •  Masy – masa solna, slime, masa balonowa i wiele, wiele innych.

• Praca plastyczna – namaluj krajobraz, który widzisz z okna, ulep coś z plasteliny albo wykonaj pracę z niczego (wykorzystaj do niej przedmioty, które powinny już trafić do kosza na śmieci, np. rolka po papierze, pusta butelka, karton czy opakowanie po jogurcie. Dodaj do tego bibułę, kolorowy papier i mazaki, a powstanie coś wspaniałego.