Segregacja śmieci !

Jak segregować śmieci w domu? Sprawdź zasady prawidłowej segregacji odpadów  - murator.pl

Dzień Ziemi zbliża się wielkimi krokami, choć ten dzień powinien być obchodzony CODZIENNIE.

Ziemia to nasz wspólny dom, o który należy dbać każdego dnia. Jednym ze sposobów dbania o planetę jest segregacja śmieci. Sprawdź poniższą listę i zapamiętaj jak należy segregować śmieci.

czytaj dalej

Kwiecień….

Kwiecień to czwarty miesiąc w roku. Ma 30 dni i wypada w Polsce w okresie wiosennym. Czy wiedzieliście, że zaczyna się zawsze w ten sam dzień tygodnia co lipiec? Nazwa miesiąca pochodzi od kwitnących wtedy kwiatów. Dawniej kwiecień nazywano ŁŻYKWIATEM lub ZWODZIKWIATEM, bo te wczesne bukiety, które przynosi zwodzą rychłym nadejściem cieplejszych dni. Jego łacińska nazwa to aprilis.

czytaj dalej

12 KWIETNIA DNIEM CZEKOLADY

Uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat pojawia się w coraz to nowych odsłonach: ciastka,batony lody,a nawet mydło czy masaż.. Czekolada długo czekała na swiatowe odkrycie. Co prawda napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XVw przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb  z jednej ze swoich wypraw. Nastepnie minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsz tabliczka czekolady.

czytaj dalej

WIOSNA W OGRODZIE

Gdy wiosenne słońce coraz mocniej przygrzewa, ogrody zaczynają tętnić życiem. Pojawiają się pierwsze wiosenne kwiaty, z każdym dniem przybywa ich coraz więcej. Nie bez powodu wiosna uważana jest za najpiękniejszą porę roku. Pierwsze cieplejsze dni to także sygnał dla nas, że przyszedł czas rozpoczęcia sezonu prac ogrodowych.

czytaj dalej