Czytanie na trawie

W związku z trwającym Tygodniem Bibliotek uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w akcji “Czytanie na trawie”. Przy zachowaniu reżimu sanitarnego, z maseczkami (jedynie podczas głośnego czytania i do zdjęć uczniowie mogli zsunąć maskę z twarzy) i dystansem, poszczególne klasy wybrały się na spacer. Część klas udała się na skwer przy ulicach Hlonda i Burschego, a część czytała na trawie w szkolnym ogrodzie.

Każdy z uczniów miał zabrać ze sobą swoją ulubioną książkę lub taką, o której mógłby opowiedzieć swojemu koledze z klasy. Wszyscy przygotowali się doskonale zabierając ze sobą koce do leżenia.

Tak oto w piękne wiosenne przedpołudnie, w ciepłych promieniach słońca uczniowie bawili się i dyskutowali o książkach. W klasach trzecich dodatkowo odczytaliśmy treść znanego wszystkim wiersza Juliana Tuwima – “Lokomotywa”.