Szkolny Konkurs Recytatorski

Wyniki konkursu

14 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1-3 pod tytułem “Przyroda w poezji dziecięcej”.

Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa, kształtowanie języka, wyobraźni, promowanie talentów recytatorskich oraz popularyzacja literatury pięknej.

Jury w składzie: Małgorzata Chełchowska, Anna Kowal i Katarzyna Tluczykont miało nie lada wyzwanie, ale i ogromną przyjemność, wysłuchać i ocenić wybrane przez uczniów wiersze. W trzech kategoriach: klasy 1, klasy 2 i klasy 3 zaprezentowano utwory literackie o tematyce przyrodniczej. Jury oceniając wystąpienia brało pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wybór był niesamowicie trudny, recytatorzy dobrze przygotowani, a repertuar bardzo ciekawy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Wyniki konkursu są następujące:

Kategoria klasy 1:

I miejsce – Natalia Milarska 1b
II miejsce – Matylda Zioło 1a
III miejsce – Antonina Mrówczyńska 1c

Wyróżnienie:
Filip Piątek 1a
Joanna Dec 1b
Martyna Miotk 1c

Kategoria klasy 2:

I miejsce – Elena Stec 2c
II miejsce – Dominika Jezierska 2b
III miejsce – Kacper Wendryński 2a

Wyróżnienie:
Zuzanna Hankiewicz 2a
Maria Maślańczyk 2b
Nikola Porembska 2c

Kategoria klasy 3:

I miejsce – ex aequo Anna Chrzanowska i Anna Hogstrom 3b
II miejsce – Bartosz Kryczkowski 3a
III miejsce – nie przyznano

Wyróżnienie:
Maja Roj 3a
Szymon Żminkowski 3a
Maja Pacer 3b