Szkolny Konkurs Recytatorski

Wyniki konkursu

14 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1-3 pod tytułem „Przyroda w poezji dziecięcej”.

Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa, kształtowanie języka, wyobraźni, promowanie talentów recytatorskich oraz popularyzacja literatury pięknej.

Jury w składzie: Małgorzata Chełchowska, Anna Kowal i Katarzyna Tluczykont miało nie lada wyzwanie, ale i ogromną przyjemność, wysłuchać i ocenić wybrane przez uczniów wiersze. W trzech kategoriach: klasy 1, klasy 2 i klasy 3 zaprezentowano utwory literackie o tematyce przyrodniczej. Jury oceniając wystąpienia brało pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wybór był niesamowicie trudny, recytatorzy dobrze przygotowani, a repertuar bardzo ciekawy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Wyniki konkursu są następujące:

Kategoria klasy 1:

I miejsce – Natalia Milarska 1b