XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) – 1 października 2021 r.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się ona każdego roku w pierwszy piątek października.

11. edycja akcji (ŚDTM 2021) odbędzie się 1 października 2021.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

W tym dniu w naszej szkole „tabliczkowa wiedza” sprawdzana będzie w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami będą młodsi uczniowie zgodnie z ideą akcji „ Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Tworząc specjalne  Patrole Egzaminacyjne i zaopatrzeni w losy będą przepytywać starszych kolegów oraz dorosłych.

Ponadto zapraszamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursach matematyczno- plastycznym lub matematyczno-literackim. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!