Odwiedziny przedszkolaków

      8 listopada gościliśmy u siebie dzieci z Przedszkola nr 10. Celem wizyty było zwiedzanie szkoły połączone z obchodami Dnia Postaci z Bajek. Przedszkolaki zostały powitane przez przedstawicieli klas mundurowych- Laurę Frankowską oraz Piotra Przybyła. Niecodzienny ubiór uczniów wzbudził ciekawość najmłodszych, co zaowocowało sporą ilością pytań. Laura i Piotrek opowiedzieli młodszym kolegom i koleżankom o stopniach nadawanych uczniom uczęszczającym do klas mundurowych oraz o wyjazdach na wojskowe obozy.

     Pierwszym przystankiem była biblioteka, w której opowiedzieliśmy sobie o specyfice pracy szkoły. Dzieci zostały również poproszone o zachowanie wzmożonej uwagi, bowiem podczas zwiedzania, czekały na nie liczne zagadki i postacie z bajek, skrzętnie poukrywane w zakamarkach korytarzy.

 

 

 

      Gdy zabrzmiał pierwszy dzwonek, ruszyliśmy w drogę. Przedszkolaki obejrzały szkolną  szatnię, a także- dzięki uprzejmości naszych uczniów- wnętrza szafek, z których wyzierały tony podręczników. Nadarzyła się również okazja, by zobaczyć, jak wygląda lekcja wychowania fizycznego w klasie 1a. Uwagę przedszkolaków przykuł także szkolny sklepik, w którym- wśród wielu smakołyków- ukrywała się jedna z zagadek. Spotkanie zakończyło się w sali lekcyjnej. Przyszli uczniowie skorzystali ze sposobności, by zasiąść w szkolnych ławkach i poczuć się jak prawdziwi pierwszoklasiści. Nasi mali goście zapewnili przy tym, że z chęcią odwiedzą nas ponownie.