Podsumowanie zabawy bibliotecznej

     Październik już upłynął, a wraz z nim zakończył się Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w naszą zabawę! Do biblioteki codziennie wpływały nowe życzenia, wśród których znalazły się rysunki, listy oraz wiersze. Konkurs cieszył się sporym powodzeniem wśród pierwszoklasistów, którzy pod opieką pań ze świetlicy wyczarowali z papieru apetyczne torty. Jury, składające się z uczniów tworzących Koło Przyjaciół Biblioteki, zostało postawione przed naprawdę ciężkim zadaniem.

Po burzliwych obradach wyłoniono trzy zwycięskie prace. Oto ich autorzy:

Cieślak Patryk, klasa 1B

Covey Alyshia, klasa 4

Oczkowski Jakub, klasa 1B

 

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom! Na szczególną uwagę zasługuje także wiersz, napisany przez jedną z naszych gimnazjalistek, która posługuje się pseudonimem artystycznym „Truskawecznik”.

Oda do biblioteki

Biblioteko moja kochana

dzisiaj, pisząc z samego rana

życzę Ci dużo szczęścia szczerego,

bo od dziś pragnę być Twoim kolegą.

Niech więcej ludzi do Ciebie przychodzi

i Twoją samotność Ci osłodzi.

Książki kartkują, śmieją się, hasają

i znów na nowo Cię pokochają.

A gdy już ciemno będzie na dworze

a w szkole zgaśnie ostatnie światło

ożyją książki, powstaną z półek,

by Cię przemierzyć jak stada jaskółek.