Dzień Śląski w klasach I

        W ramach obchodów tradycyjnego w naszej szkole Dnia Śląskiego, obie klasy I poznały zacnego gościa –  Pana Tadeusza, emerytowanego górnika KWK „Wesoła” Mysłowice. Pan Tadeusz ubrany był w pięknie prezentujący się mundur górniczy. Szczególne wrażenie zrobiła na dzieciach czapka z białym pióropuszem, poprawnie nazywana czako. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się szabla, którą gość jak się dowiedzieliśmy, otrzymał za zasługi po 25 latach swojej pracy.
Nasz gość opowiadał o ciężkiej pracy górnika. Wyjaśniał różnice w sposobach wydobywania węgla w dawnych i obecnych czasach. Dowiedzieliśmy się także, co oznaczają różne kolory pióropuszy noszonych przez górników. Na koniec nasz sympatyczny górnik przybliżył nam postać patronki, św. Barbary. Dzieciom najwięcej radości sprawiła możliwość przymierzenia czako i szabli górniczej.

        W trakcie zajęć plastycznych dzieci malowały węglem drzewnym, po których część z uczniów dzięki swoim przybrudzonym noskom i policzkom, przypominała górników.

Dzień Śląski w naszej szkole na pewno był udany.