SP14 Szkołą Mistrzów Programowania

Twórcy Aplikacji PixBlocks wyróżnili naszą szkołę nadając jej tytuł Szkoły Mistrzów Programowania!

“PixBlocks to innowacyjna aplikacja do nauki programowania. Stworzona przez specjalistów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu aplikacja gwarantuje efektywną, kompleksową naukę programowania, z której może skorzystać każdy. PixBlocks  to przyswajanie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności praktycznych poprzez zabawę – platforma wspiera kreatywność poprzez możliwość np. tworzenia autorskich gier. “

https://pixblocks.com/

Warsztaty kulinarne w Patio Con Gusto w Pszczynie

Uczniowie klas pierwszych i drugich wzieli udział  w warsztatach kulinarnych w restauracji Patio Con Gusto w Pszczynie.

Dzieci zaczęły swoje warsztaty  od zwiedzania restauracji Patio Con Gusto, potem udały się do Barazu, gdzie mogły spróbować swoich sił w gotowaniu. Na początku każdy mały kucharz otrzymał niezbędnik każdego gastronoma: nożyk, deskę do krojenia i fartuszek oraz krótki instruktaż o zasadach BHP podczas gotowania.

Tym razem podczas warsztatów dzieci pod okiem szefa kuchni przygotowywały muffinki marchewkowe, sałatki owocowe i jarzynowe, tortille i pyszną lemoniadę. Po przygotowaniu wszystkich posiłków mali kucharze chętnie opowiadali o swoich daniach, a jeszcze chętniej zjadali!

Dziękujemy wszystkim pracownikom restauracji  za miło spędzony czas .

czytaj dalej

Powiatowy Konkurs Plastyczny “Sport moich marzeń”

Uczniowie klasy 1a wzięli udział w Powiatowym Konkursien Plastycznym “Sport moich marzeń” organizowanym przez SP 19 w Tychach.

Miło nam poinformować, że Wiktor Szot i Artur Wrzesiński  zdobyli 2 miejce, a Lena Nowak i Ala Głowania  zdobyły 3 miejsce.

czytaj dalej

Konkurs recytatorski Poezji Dziecięcej „Wierszowisko”

Miło nam poinformować, że uczennice klasy 1a Lena Nowak oraz 1b Magda Oniszczuk zdobyły główne nagrody w   Konkursie Recytatorskim Poezji Dziecięcej „Wierszowisko” organizowanym przez Przedszkole nr 9 oraz Młodzieżową Radą Miasta Tychy. Dziewczynki deklamowały wybrany przez siebie wiersz Natalii Usenko oraz Michała Jankowiaka.

czytaj dalej

Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu PIX 2019

W tym roku po raz pierwszy odbył się PIX 2019 – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu. W poprzednim tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym etapie konkursu – eliminacjach. Zadaniem było rozwiązanie 15 zadań z programowania w aplikacji PixBlocks w odpowiedniej dla siebie kategorii.

Do finału z naszej szkoły zakwalifikowało się 44 uczniów w dwóch kategoriach. W kategorii Master (rocznik 2003-06) maksymalną ilość punktów zdobyli Asia Gierlotka, Paweł Topolan, Karolina Stępień i Nikola Dobosz. W kategorii Skilled (rocznik 2007-09) najlepszych czytaj dalej

Mamy Laureatów i Finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Wielkim sukcesem zakończyły się tegoroczne Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Zaszczytny tytuł  LAUREATA zdobyli:
Joanna Gierlotka  z chemii
Maksymilian Kopycki  z geografii

Tytuły FINALISTÓW otrzymały także:
Kamila Konopko z historii
Joanna Gierlotka z matematyki

Uroczyste wręczenie dyplomów i upominków dla laureatów odbyło się 29 marca 2019 r. w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Katowicach.

czytaj dalej