Spotkanie z pielęgniarką

W zeszłym tygodniu drugoklasistów odwiedziła nasza pani pielęgniarka. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o higienę ciała. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób należy dbać o siebie, zdrowo się odżywiać oraz ubierać się stosownie do pogody.  Pani pielęgniarka wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i prowadzenie zdrowego stylu życia, a także opowiedziała na czym polega jej praca. Spotkanie było bardzo owocne. Dzieci wykazały się dużą aktywnością i zadawały mnóstwo pytań.

Serdecznie dziękujemy pani Danucie za odwiedziny, podzielenie czytaj dalej

3 miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej szachistów

Szkoła Podstawowa nr 14 w Tychach zajęła 3 miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego w szachach 21.11.2018 w składzie Ząbroń Maksym, Stachura Jan, Kopycki Maksymilian z 8a i Kobuszko Natasza z 3c

Sukces naszych tenisistów

15.11.2018 SP 14 zajęło 2 miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym i awansowali do zawodów rejonowych w składzie Bajorski Jakub i Szutran Dorian.

Konsultacje 15-11-2018

Serdecznie zapraszamy rodziców na konsultacje w czwartek 15-11-2018 od godziny 17.  Prosimy w miarę możliwości o umawianie się z nauczycielami na konkretną godzinę.

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

  9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się szczególnie, roztaczając pieczę nad pomnikami i grobami żołnierzy Armii Krajowej oraz biorąc udział w autorskiej akcji „100. godzinna warta honorowa” przy tablicy pamiątkowej AK. Przed oficjalnymi obchodami udaliśmy się na błonia, by móc  wspólnie wyrazić radość z nadchodzącego święta, niosąc stumetrowa flagę.

  Uroczystą akademię rozpoczęliśmy od wniesienia sztandaru, powitania gości oraz od odśpiewania czterech zwrotek hymnu państwowego. Gromkie głosy uczniów wypełniły salę punktualnie o godzinie 11:00, ponieważ jako szkoła włączyliśmy się w akcję bicia „Rekordu dla Niepodległej”, organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej, działającą przy Ministerstwie. Po hymnie wicedyrektor Jacek Biernacki zaprezentował sylwetki wybitnych Polaków, których działania stanowiły zarzewie zmagań o niepodległość, a ideały przetrwały po dziś dzień.

czytaj dalej

Uroczysty przemarsz z biało-czerwoną

    9 listopada, w ramach świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, nasza szkoła zorganizowała uroczysty przemarsz ze stumetrową flagą biało -czerwoną, w którym udział wzięli uczniowie wszystkich klas, by móc wspólnie wyrazić radość z nadchodzącego święta. Pochód rozpoczęliśmy na szkolnym dziedzińcu, od uroczystego rozwinięcia flagi Polski, którą wspólnie przenieśliśmy wokół szkoły oraz pobliski park. Nie było to łatwe zadanie, gdyż flaga była olbrzymia, jednakże wszyscy starali się, pomimo mocno niesprzyjającej pogody, aby efekt był jak najlepszy. Starsi uczniowie maszerowali trzymając brzegi flagi, powiewając biało-czerwonym materiałem, a tuż za nimi, w zwartym szyku, podążały klasy młodsze, które machały mniejszymi chorągiewkami. Mgła spowodowała, że w niektórych momentach czoło pochodu było niewidoczne dla tych, którzy szli na końcu. Pomimo ponurej, prawdziwie listopadowej aury, całemu wydarzeniu towarzyszyła podniosła atmosfera, dopełniona przez patriotyczne hasła

czytaj dalej