Darmowe książki dla każdego

Biblioteka Śląska w Katowicach informuje o możliwości korzystania z darmowego dostępu do serwisów z ebookami w 157 bibliotekach publicznych województwa śląskiego!
Bezpłatny dostęp trwa do końca lipca 2022 roku.
Biblioteki udostępniają swoim czytelnikom 3 serwisy internetowe z książkami – także  offline, w aplikacjach oraz na wybrane czytniki ebooków. Są to: 

Ebookpoint BIBLIO – wschodząca gwiazda wśród ofert ebookowych w bibliotekach, która  oferuje wiele wydawnictw obejmujących niemal wszystkie dziedziny wiedzy jak również  własne publikacje, a zwłaszcza popularne i cenione tytuły z zakresu: 
→ IT (wydawnictwo Helion!), 
→ ekonomii, biznesu, HR, 
→ prawa, 
→ techniki, mechaniki, 
a także podręczniki, poradniki i inne – dla studentów, praktyków, pasjonatów, nowicjuszy. 
Katalog publikacji dostępny pod linkiem: https://biblio.ebookpoint.pl/zasoby-biblioteki/
Bazę udostępniają 94 biblioteki. 

Warunkiem skorzystania z oferty jest  posiadanie aktywnego konta w bibliotece z listy dostępnej pod linkiem: https://drive.google.com/file/d/101KqXzClNC1kK_bX75FJgMwGVCt_rY8r/ 

IBUK Libra – klasyka literatury naukowej, zbiór kilku tysięcy najbardziej fundamentalnych i pożądanych tytułów z wielu dziedzin nauki oraz literatury popularnonaukowej, a także  niewielka dawka literatury pięknej na osłodę intelektualnych zmagań – oferta dla studentów,  uczniów szkół ponadpodstawowych i nie tylko. 
Lista dostępnych tytułów na: https://bs.katowice.pl/e-zasoby/bazy-partnerskie/ibuk-libra/ Bazę udostępnia 135 bibliotek. 

Legimi – serwis oferujący znakomitą większość najpopularniejszych wydawnictw  beletrystycznych, z nowościami dostępnymi szybciej, niż w księgarni czy… na półce  bibliotecznej. Abonament biblioteczny dostępny pod linkiem: https://www.legimi.pl/ebooki/ Bazę udostępnia 151 bibliotek.

Ebooki udostępniono w ramach zadania „Książki online dla każdego” sfinansowanego ze środków Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.