Światowe Dni Origami

24 października rozpoczęło się święto miłośników składania papieru — Światowe Dni Origami, które trwają od rocznicy urodzin Lillian Oppenheimer (założycielki pierwszej grupy Origami w Stanach Zjednoczonych i współzałożycielki analogicznej grupy w Wielkiej Brytanii) do Dnia Origami obchodzonego w Japonii 11 listopada. Najlepszym sposobem obchodzenia takiego święta jest oczywiście własnoręczne składanie papieru.

Dlatego serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie „ORIGAMI”. Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni geometrycznej i wiedzy z geometrii przestrzennej, sprawności manualnej i koncentracji oraz kształtowanie zamiłowania do sztuki origami, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Modele wykonane indywidualnie w dowolnej technice albo modele matematyczne można przekazywać nauczycielom matematyki do 7 listopada 2022 r. Rozstrzygnięcie konkursu połączone z wystawą i wręczeniem dyplomów będzie miało miejsce 17 listopada 2022 r.

Regulamin konkursu dostępny jest u nauczycieli matematyki oraz na gazetce szkolnej.

Pomysły na modele matematyczne w technice origami można czerpać np. z Wrocławskiego Portalu Matematycznego, gdzie znajdują się instrukcje ich wykonania.