Wigilia w klasach pierwszych

     22 grudnia był dniem niezwykłym. Po szkolnych korytarzach przechadzali się uczniowie w odświętnych strojach, część z nich miała nawet mikołajkowe czapki i świąteczne przebrania, co dodatkowo podsycało atmosferę zbliżających się uroczystości. Na sali gimnastycznej również panował gwar, zwiastujący przygotowania do Jasełek. Pierwszoklasiści, wraz z klasą czwartą, tłumnie zebrali się na premierze świątecznego przedstawienia przygotowanego przez gimnazjalistów.

     Po skończonych Jasełkach przyszła pora na przygotowania do klasowej Wigilii. Pracy było co niemiara, ale opłaciło się złożyć ławki i udekorować stół, by później móc wspólnie świętować i zajadać się przysmakami. Na stołach królowały przyniesione przez uczniów ciasta, kolorowe pierniczki i świeże owoce. W tle rozbrzmiewały kolędy i świąteczne piosenki. Gdy wszyscy byli już najedzeni, przyszła pora na składanie życzeń i kolędowanie. Klasy pierwsze spotkały się na holu, by wspólnie celebrować atmosferę świąt poprzez śpiew i dzielenie się opłatkiem.