Warsztaty lalkarskie w Teatrze Ateneum

A kto powiedział, że w teatrze trzeba tylko siedzieć, oglądać i słuchać….? Pierwsze WOW nastąpiło zaraz po wejściu do teatru, gdzie oczom uczniów klasy 3c ukazała się mnogość drzwi, za którymi krył się tajemniczy świat. Uczniowie mieli również okazję zwiedzić teatr od środka – scenę, działanie reflektorów, kurtyny i to co dziewczyny lubią najbardziej….garderoby. Celem wizyty w teatrze Ateneum w Katowicach były warsztaty lalkarskie. Na rozgrzewkę, dzieci zamieniły się w kartkę poruszaną przez panią prowadzącą, następnie zrobili własną „kukiełkę” z papieru, a na koniec wystawili prawdziwą sztukę na scenie – to było coś. Każdy miał możliwość dotknięcia pacynek, kukiełek, marionetek i spróbować prawdziwego aktorstwa. Poruszanie i mówienie takim sprzętem to przecież nie jest prosta sprawa….