Sezon rowerowy rozpoczęty!

Klasa 5A rozpoczęła sezon rowerowy w naszej szkole. W czwartek 23 marca 18 uczniów pod opieką wychowawców oraz rodziców wyruszyło na ich pierwszą klasową wyprawę rowerową. Najpierw tyskimi ścieżkami rowerowymi, następnie drogami leśnymi dotarliśmy na miejsce bitwy wyrskiej. Pod pomnikiem bohaterów września 1939 r. odbyliśmy krótką pogadankę i złożyliśmy znicz w hołdzie poległym. Następnie udaliśmy się do Sowińca, jednego z bunkrów obronnych 1939 r. (niestety nie mogliśmy wejść do środka – jeszcze to nadrobimy) gdzie zobaczyliśmy plany budowli oraz poczytaliśmy o jej przeznaczeniu. Po krótkim odpoczynku i posileniu się wyruszyliśmy na szlak leśny w okolicach Wyr, Gostyni i Tychów. Pierwsza wycieczka była trochę męcząca (zrobiliśmy łącznie ok. 30 km) ale humory wszystkim dopisywały. Obyło się bez awarii, wypadków, a dzieci były bardzo zdyscyplinowane. Do zobaczenia na kolejnym szlaku.