Matematyczny marzec

Kilka wydarzeń matematycznych miało miejsce w marcu. Przedstawiamy je we wspólnym zestawieniu. Wszystko to za sprawą święta obchodzonego 14 marca – Święta Liczby Pi.

Nauczycielki z matematyki: p. Beata Żuraw, p. Michalina Mikołowicz-Kret, p. Grażyna Jastrzębska i p. Bożena Krzywda przygotowały m.in. konkurs pt. „Pi razy drzwi…” oraz projekt pt. „ZaPiszmy Pi”.

Z okazji Święta Liczby Pi uczniowie na lekcjach matematyki mogli się dowiedzieć paru ciekawostek na temat tej niezwykłej liczby. Na zajęciach wykonali również projekt Miasta Pi – kolorowali kolejne kratki czy promienie odpowiadające każdej cyfrze liczby Pi i tworzyli panoramę miasta.

23 marca natomiast, z okazji Dnia Matematyki, odbył się konkurs matematyczny pt. „Zainwestuj w matematykę”, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Konkurs był skierowany do uczniów klas 4-8. Uczniowie w zespołach 3 osobowych odpowiadali na pytania z zakresu ekonomii. Oprócz wykonywania obliczeń matematycznych mieli okazję poznać podstawowe pojęcia ekonomiczne tj. akcja, akcjonariusz, dywidenda czy hossa i bessa. Wszystko odbywało się w formie zabawy. Najlepszymi zespołami okazali się uczniowie klasy 8b i 4c.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy najlepszym!