Reportaż z pobytu w Rumunii

Nadszedł czas premiery naszego reportażu z Rumunii!

W dniach 25 marca 1 kwietnia 2023 roku odbyło się nasze spotkanie robocze w ramach projektu ERASMUS+ pt. ECO-Aware Us for the Future ECO-EU (2020-1-RO01-KA229-079972). Miejscem spotkania była Cochirleanca w Rumunii.

Podczas spotkania zgłębialiśmy wiedzę z zakresu ekologii, recyklingu i ochrony środowiska. Poza tym poznaliśmy Rumunię i naszych gościnnych gospodarzy. Zwiedziliśmy między innymi Bukareszt, geopark „Vulcanii Noroioși”, Zamek Bran oraz Kopalnię Soli Prahova. Wszystko to podczas doskonalenia języka angielskiego, w którym porozumiewali się partnerzy z Polski, Portugalii, Rumunii i Turcji.

Teraz, kiedy wszyscy bezpiecznie dotarliśmy do domu, chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim Rumunom, którzy tak bardzo zaangażowali się w organizację naszego spotkania w Cochirleance. Doceniamy wszystko, co zrobiliście, abyśmy czuli się komfortowo i poznali wasz piękny kraj. To było wspaniałe doświadczenie, które na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Jeszcze raz chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim rodzinom goszczącym, wszystkim nauczycielom ze szkoły goszczącej, a szczególnie koordynatorowi szkoły goszczącej Panu Benone Siriu Dumitru.

W międzynarodowym projekcie ECO-Aware Us for the Future ECO-EU mamy partnerów z Portugalii, Rumunii i Turcji. W 2021 roku zrealizowaliśmy wyjazd roboczy do Konyi w Turcji, a w ubiegłym roku w marcu gościliśmy naszych partnerów w Tychach, oraz podróżowaliśmy do Cristelo w Portugalii. Oprócz działań projektowych związanych z ekologią, jednym z najważniejszych aspektów naszych spotkań było doświadczenie życzliwości i poznanie innych krajów i kultur.

Unia Europejska zapewniła pełne pokrycie finansowe spotkań w ramach projektu.