Laboratorium Przyszłości w naszej szkole

Zestaw VR, długopisy 3D, Ozobot Bit, drukarka 3D Flashforge Adventure oraz wiele innych nowoczesnych narzędzi – to tylko niektóre z elementów wyposażenia Laboratorium Przyszłości, które zostało zakupione przez naszą szkołę w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki wsparciu z programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła została wyposażona w nowoczesny sprzęt i narzędzia edukacyjne, które pozwolą na rozwijanie umiejętności cyfrowych naszych uczniów. Zestaw VR pozwoli na przeniesienie uczniów w wirtualną rzeczywistość, gdzie będą mogli na własnej skórze poznać różne zjawiska i procesy naukowe. Długopisy 3D umożliwią projektowanie i tworzenie trójwymiarowych modeli, a Ozobot Bit pozwoli na programowanie i sterowanie robotem.

W ramach wyposażenia Laboratorium Przyszłości, szkoła zakupiła również wiele innych narzędzi, w tym maszyny do szycia, hafciarkę oraz sprzęt kuchenny, takie jak gofrownice, piekarniki, blendery, miksery i wiele innych. Dzięki temu nasi uczniowie będą mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności nie tylko w dziedzinach technicznych i informatycznych, ale także w dziedzinie gastronomii i krawiectwa.

Realizacja programu „Laboratoria Przyszłości” w naszej szkole stanowi dla nas ogromne wsparcie w rozwijaniu umiejętności i kompetencji cyfrowych naszych uczniów. Cieszymy się, że możemy zapewnić naszym uczniom takie narzędzia edukacyjne, które pozwolą na rozwijanie ich pasji i zainteresowań.