Dziś dzień niezwykły, każdy to powie…

Po ponad miesiącu przygotowań do stania się prawdziwym uczniem, 13 października miało miejsce wielkie i ważne wydarzenie w życiu każdego pierwszaka – ślubowanie. Po występach pierwszoklasistów i licznych pytaniach, mających na celu zweryfikowanie, czy aby uczniowie klasy 1a, 1b i 1c są godni tego zaszczytnego miana, Pani Dyrektor ogłosiła zwycięstwo – wszyscy uczniowie zasłużyli na pasowanie. Pierwszoklasiści uroczyście złożyli ślubowanie i tym samym zostali przyjęci do społeczności szkolnej „Czternastki” na całe 8 lat. Wszyscy uczniowie byli bardzo przejęci, ale pewnie także i ich rodzice, którzy licznie przybyli, aby z nami uczestniczyć w tym święcie. Gośćmi specjalnymi byli: Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta – Grzegorz Kołodziejczyk, Miejskie Centrum Oświaty reprezentowały Panie Justyna Miros i Dorota Kazimierska, Rada Rodziców z Przewodniczącym Rady Rodziców, p. Michałem Szastokiem na czele.

Życzymy naszym pierwszakom, aby były to najszczęśliwsze lata dla nich wszystkich, o których zawsze będą pamiętać i które kiedyś będą wspominać z uśmiechem.

Dzień Edukacji Narodowej to ważne święto wszystkich osób związanych z oświatą. W tym dniu w naszej szkole, oprócz pasowania na ucznia, odbyły się również akademie upamiętniające rocznicę uchwalenia tego święta. Po części oficjalnej, podczas której zostali nagrodzeni nauczyciele i pracownicy szkoły, nadszedł czas na część artystyczną. „Dzień z życia nauczyciela” z humorystycznym akcentem został przygotowany przez uczniów klasy 7a i 6b. Nad wszystkim czuwała pani Iwona Kolińska-Latocha.

Honorowy tytuł „Przyjaciel Czternastki” otrzymała pani Dorota Kazimierska i Agnieszka Moskwa – Sołtysik.