XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM)

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. 13 edycja akcji (ŚDTM 2023) odbędzie się 17 listopada 2023r.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

W tym dniu w naszej szkole „tabliczkowa wiedza” sprawdzana będzie w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami będą młodsi uczniowie zgodnie z ideą akcji „ Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Tworząc specjalne  Patrole Egzaminacyjne i zaopatrzeni w losy będą przepytywać starszych kolegów oraz dorosłych.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

Z  tej okazji zapraszamy również uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursach matematyczno- plastycznym, matematyczno-literackim czy matematyczno-logicznym. Szczegóły na plakatach.

Serdecznie zapraszamy!
Nauczyciele matematyki