Wyniki Szkolnego Konkursu Układania Kostki Rubika

We wtorek, 23 kwietnia, odbył się II Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika. Konkurs podzielony był na dwie tury. W pierwszej uczniowie klas 1-3 ścigali się z czasem bezpośrednio w rozgrywce finałowej, zaś w turze drugiej uczniowie klas 4-8 musieli stoczyć bój najpierw w półfinałach, by następnie wyłonić szóstkę finalistów. Każda tura przed rozgrywkami miała czas, by zapoznać się z historią kostki i jego twórcy, poznać zasady przebiegu konkursu oraz mierzenia czasu przez sędziów.

W rolę sędziów wcielili się uczniowie i nauczyciele, którzy przeszli specjalne szkolenie odnośnie przygotowania kostki przed rozpoczęciem układania i liczenia czasu.

Uczestnicy mogli ułożyć kostkę dwa razy, a pod uwagę brany był lepszy czas uczestnika.

I tak, w klasach 1-3 tytuły II wicemistrza zdobył – Mieszko Sęk z kl. 2b, a I wicemistrza – Marcin Jakubik z kl. 3b. Tytuł Mistrza z czasem 34,07 sek. zdobył Olaf Wyrwas z klasy 3b.
Za udział dyplom otrzymali: Samuel Kral, Piotr Kleszyk, Stefan Krasodomski.

W klasach 4-8 tytuły II wicemistrza zdobył – Kajetan Guja z kl. 4a, a I wicemistrza – Oliwier Borończyk z kl. 8b. Tytuł Mistrza, a w zasadzie Mistrzyni z czasem 32,45 sek. zdobyła zeszłoroczna zwyciężyni – Paulina Pyrek z kl. 7b.
Za udział dyplom otrzymali: Bartek Dybał, Igor Malec, Franciszek Piebiak, Fabian Tarczyński, Oskar Serwata, Leon Gocal.

Każdy uczeń otrzymał drobny upominek, zaś zwycięzcy nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Gratulujemy wszystkim! Do zobaczenia w kolejnej edycji…