Wycieczka do Grodu Rycerskiego

W dniach 25 – 26 kwietnia klasy : 5a, 5b i 7c pojechały na wycieczkę do Grodu Rycerskiego w Biskupicach/Byczynie. Uczniowie poznawali średniowieczne obyczaje biorąc udział w zabawach plebejskich, ćwiczyli umysł grając w szachy wikingów. Brali udział w warsztatach w zbrojowni, gdzie dowiedzieli się jaką zbroję nosił rycerz w zależności od jego zamożności, jak władać mieczem, włócznią, szablą. Oglądali krótki pokaz władania tą bronią, mieli również możliwość samodzielnie spróbować rzucania toporem i nożem oraz strzelania z łuku. Uczestniczyli również 

w turnieju rycerskim, poznając przy okazji zadania rycerza i zadania giermka. Mieli możliwość samodzielnego wyplatania sznura oraz tworzenia ozdób ze skóry. Spróbowali także trudnej sztuki pisania gęsim piórem. Pogoda dopisała, humory również. Wszyscy dobrze się bawili.