Kinolekcja

     We wrześniu II klasy miały przyjemność uczestniczenia w multimedialnej lekcji połączonej z seansem filmowym. Tą samą lekcję odbędą w najbliższych dniach klasy I.

     W ramach lekcji „Skąd są dźwięki tej piosenki? O muzyce w filmach dla dzieci” najmłodsi uczniowie mieli możliwość przekonania się, jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie. Dzieci odkryły także kim jest taper i sprawdziły  jak wyglądały filmy na początku istnienia kina. Nasi najmłodsi widzowie poznali również  instrumenty i zwyczaje muzyczne z różnych zakątków świata, nagrali podkład muzyczny do filmu, próbując swoich sił w piosence. Na zakończenie czekał na naszych podopiecznych film „Balerina”, który bardzo przypadł do gustu szczególnie żeńskiej części uczniowskiego grona.

     Lekcja bardzo nam się podobała. Zwracamy teraz większą uwagę na tło muzyczne w oglądanych filmach i szczerze polecamy naszym młodszym kolegom ciekawe odkrycia podczas ich lekcji.