Dzień Przebierańca

Klasy 1 – 3 cieszą się możliwością stacjonarnej nauki. Korzystając z tej okazji wspólnie cieszyliśmy się karnawałem. Nie obchodziliśmy w tym roku tradycyjnego balu. Nie odmówiliśmy sobie jednak przyjemności zorganizowania dnia przebierańca, w którym prezentowaliśmy nasze wspaniałe stroje. W wspaniałe humory wprawiał nas klaun, który odwiedzał wszystkie klasy i bawił nas swoim zachowaniem i sztuczkami.

czytaj dalej

Dobre uczynki nie tylko od święta…

Okres świąteczny to taki szczególny czas, w którym staramy się robić wiele dobrego. Szukamy okazji, aby pomóc innym osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji.

Klasa Ia może pochwalić się udziałem w projekcie misyjnym, do którego przystapilismy w październiku. Misja Szkoła to projekt pomocy duchowej i materialnej ofiarowanej konkretnemu dziecku żyjącemu w kraju misyjnym, które znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Nie jest to pomoc jednorazowa, ale obejmuje ona 5 lat, aż dziecko ukończy szkołę podstawową. Nasza klasa objęła opiekę czytaj dalej

Festiwal Zdrowia

Młodszym klasom ostatni tydzień minął niezwykle ciekawie, ponieważ uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w Festiwalu Zdrowia, który miał na celu promocję zdrowia w harmonii z ciałem, umysłem i duchem. Zdrowie bowiem ma wiele aspektów, od fizycznego, przez psychiczny, aż po społeczny. Dzieci przez cały tydzień analizowały, co wpływa na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Wiadomo nie od dziś, że ruch i sport z pewnością przyczyniają się do zdrowego stylu życia, a poza tym kształtują naszą osobowość. Któż mógłby lepiej opowiedzieć czytaj dalej

Warsztaty w Pałacu Młodzieży

Dnia  4. 11. uczniowie klasy III A uczestniczyli w warsztatach z fizyki i chemii w Pałacu Młodzieży. Pracując w parach, uczniowie wykonywali wiele doświadczeń.

 W ramach zagadnień z fizyki uczniowie wykorzystywali elektroskop, w celu obserwacji, co się dzieje z listkami urządzenia po zbliżeniu potartych o ubranie lub włosy linijki, słomki do napojów, plastikowych kubeczków, metalowej łyżeczki, drewnianego patyczka. Uczniowie dowiedzieli się, że wykorzystywane urządzenie służy do wykrywania ładunków, gdzie listki elektroskopu poruszają się, gdy zbliżamy  przedmioty, które są naelektryzowane. Przy kolejnym doświadczeniu, czytaj dalej

Kolejne sukcesy naszych uczniów!!

Miło nam poinformować, że możemy się pochwalić kolejnymi osiągnięciami naszych podopiecznych. Martynka Kobiela z klasy II A otrzymała III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastyczno – ortograficznym. Konkurs był zorganizowany dla klas I – III przez Szkołę Podstawową nr 12 w Gdańsku.

W konkursie wzięło udział aż 80 szkół, z których nadesłano aż 621 prac! Dlatego tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że wśród zwycięzców, znalazła się praca naszej uczennicy.

Praca Martynki zachwyca swoją pomysłowością. Dziewczynka wykonała pracę przestrzenną przedstawiającą ul, a po czytaj dalej

Konkurs recytatorski

Dnia 14 maja w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Każdy jakiś zawód ma, będę miał i ja” przeznaczony dla dzieci z klas I – III.

Naszą szkołę reprezentowała Anitka Krajewska z klasy II A, która pięknie wyrecytowała wiersz Tomasza Matuszewskiego „Zawody”.

Anitka zdobyła IV miejsce. Za trud włożony w przygotowanie (wiersz miał, aż 10 zwrotek) jesteśmy pełni podziwu i szczerze gratulujemy wyróżnienia oraz życzymy kolejnych sukcesów!

czytaj dalej