Kolorowe kanapki

W zeszłym tygodniu uczniowie klas drugich realizowali tydzień „Kuchennych tajemnic”.

Podczas zajęć wychowankowie poznali nawyki prawidłowego odżywiania, podawali propozycje jadłospisu na cały dzień zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania oraz szukali odpowiedzi na pytanie „Skąd się wzięło śniadanie i dlaczego jest najważniejszym posiłkiem dnia?”. Jedną z części zajęć było przygotowanie zdrowych i kolorowych kanapek. Dzieci przyniosły potrzebne produkty, z których zrobiły smaczne i pełne witamin śniadanie. Każdy starał się, aby kanapki prezentowały się wyjątkowo. Najwięcej radości sprawiło dzieciom to, że mogły podczas przerwy poczęstować innych uczniów i pracowników naszej szkoły. Drugoklasiści mieli ogromną satysfakcję, gdyż ich kanapki zniknęły w mgnieniu oka.

Były to wyjątkowe, a raczej smakowite dni!

Drodzy uczniowie, pamiętajcie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia!