99 rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego w Czułowie

Rozpoczynam prezentację uroczystości i imprez, w których braliśmy udział lub sami zorganizowaliśmy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.

Już 17 sierpnia (wakacje) Poczet Sztandarowy naszej szkoły brał udział w uroczystościach 99 rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w Czułowie. Rozpoczęło się wszystko mszą świętą w kościele parafialnym w Czułowie, a później pochód złożony z orkiestry, Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, Pocztów Sztandarowych, zaproszonych gości i mieszkańców Czułowa przeszedł pod pomnik Powstań Śląskich. Po wystąpieniu Pana Józefa Twardzika, radnego miasta, głównego organizatora uroczystości, delegacje złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem. Wszystko zakończyło się odśpiewaniem Roty. Zapraszamy na foto relację z tych uroczystości.