Pierwszoklasiści w szkolnej bibliotece

W ostatnich dniach biblioteka szkolna gościła uczniów klasy I a oraz I b. Najmłodsi uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników oraz zaznajomili się z zasadami wypożyczania książek, korzystania z czytelni oraz właściwego zachowania się w bibliotece. Przygotowane pytania i zagadki pozwoliły na zgłębienie wiedzy, utrwalenie różnic pomiędzy biblioteką, a księgarnią oraz poznanie takich pojęć, jak: karta książki, numer inwentarzowy czy karta czytelnika. Najważniejszy cel wizyty stanowiło jednak zachęcenie pierwszoklasistów do rozwijania umiejętności czytania poprzez poznawanie przygód bohaterów książkowych.

Nie obyło się także bez prezentów. Uczniowie zostali obdarowani zakładkami, w których tworzenie zaangażowali się uczniowie klas gimnazjalnych. Mamy nadzieję, że ten drobny upominek przypominał będzie naszym pierwszoklasistom o tym wyjątkowym dniu.