Akcja #SŁOWA KRZYWDZĄ

Akcja #SŁOWA KRZYWDZĄ to kampania społeczna zapoczątkowana przez uczniów szkoły w Pielgrzymowicach, której celem jest wzrost świadomości dzieci, że przemoc werbalna (krzyk, wyzwiska, obraźliwe etykiety), niesie za sobą długotrwałe negatywne konsekwencje. Uczniowie chcieli skłonić do refleksji także dorosłych, a cała akcja rozrosła się do rozmiarów ogólnopolskich. Także w naszej szkole uczniowie wspólnie z nauczycielami rozmawiają na trudne i ważne tematy związane z językiem nienawiści. Dlaczego trudne? Ponieważ dotyczą każdego. Słowa, które krzywdzą, to niewinne przezwiska, plotki, złośliwe żarty i obgadywanie, dlatego nasi uczniowie postanowili „ukoić rany” słowami, które leczą. W całej szkole zawisły plakaty „Weź ze sobą miłe słowo i podaj dalej” .Każdy mógł oderwać z nich coś miłego dla siebie lub kolegi, koleżanki. Uczniowie klas najmłodszych wzięli też udział w warsztatach, których efektem jest Gazetka słów, które leczą.