Dziecko badaczem przyrody – zajęcia w Pałacu Młodzieży w Katowicach

31 maja uczniowie klasy 1a i 1b już po raz drugi wzięli udział w zajęciach z fizyki i chemii w Pałacu Młodzieży w Katowicach, które były realizowane w ramach projektu “Dziecko badaczem przyrody”. Warsztaty były bardzo “kolorowe”, związane z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. Kamera “widzi” ciepło i zimno, a wynik otrzymuje się w formie barwnych obrazów – termogramów, na których każdej barwie odpowiada określony przedział temperatury. Im jaśniejszą barwę pokazuje kamera, tym temperatura jest wyższa. Takim sposobem dowiedzieliśmy się, które części ciała są najzimniejsze, a które najcieplejsze. Również ślady naszych rąk pozostawione na stołach mieniły się różnorodnymi barwami. Sprawdzaliśmy również czy kamera widzi przez szkło oraz zmienialiśmy kolor płomienia wykorzystując różne substancje chemiczne.

Po zakończeniu warsztatów poszliśmy na kolorowe i wielosmakowe lody.