Dzień Gier Planszowych w 1A
5 listopada uczniowie klasy 1A przynieśli do szkoły swoje ulubione gry. Podczas zabawy zachęcali kolegów i koleżanki do wspólnej rywalizacji i nauki. Wśród gier były: warcaby, Klątwa Faraona, Monopoly, Uno, Gorący ziemniak, Rummikub, Rach – ciach i inne.

Była to okazja do wartościowego spędzenia czasu, do integracji zespołu, rozwijania wiedzy, logicznego myślenia i przede wszystkim do dobrej zabawy.

czytaj dalej

Cuda świata starożytnego zamknięte w lapbookach

W ubiegłym tygodniu na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej, uczniowie klasy 3B poznali 7 cudów świata starożytnego. Dzieci przygotowały sporo informacji o wiszących ogrodach Semiramidy w Babilonie, piramidzie Cheopsa, latarni morskiej w Faros, kolosie z Rodos, posągu Zeusa, świątyni Artemidy oraz mauzoleum w Halikarnasie. Największe zainteresowanie wzbudziła Wielka Piramida, ponieważ jako jedyny cud świata starożytnego przetrwała do dzisiaj. Niektórzy uczniowie przygotowali również informacje o miejscach na świecie, które obecnie uznawane są za cuda współczesnego świata. Ze zgromadzonych materiałów powstały kolorowe lapbooki (interaktywne czytaj dalej

Gość specjalny w 3B

5 lutego uczniowie klasy 3B spotkali się z gościem specjalnym. Odwiedził nas tata naszej koleżanki z klasy, który jest Szwedem. Pan Frederic opowiedział nam wiele ważnych informacji oraz ciekawostek dotyczących jego rodzinnego kraju. Obejrzeliśmy fantastyczną prezentację i nauczyliśmy się kilku słówek w języku szwedzkim. Pan Frederic bardzo zaciekawił nas swoimi opowieściami i cierpliwie odpowiadał na wszystkie nasze pytania. Podsumowaniem naszego spotkania była fika, czyli wspólny lunch, który jest szwedzkim obyczajem. Wszyscy zajadaliśmy pyszne cynamonowe ciasteczka, które przygotowała dla nas Ania czytaj dalej

Europejski Tydzień Kodowania

Już po raz trzeci uczniowie klas 1-3 wzięli udział w CoodeWeek’u, czyli w Europejskim Tygodniu Kodowania, który odbywał się od 10 do 25 października. Akcja miała miejsce na terenie całej Europy i skierowana była do wszystkich tych, którzy zainteresowani byli programowaniem. Uczniowie klas pierwszych na zajęciach korzystali z EduMaty i tablicy interaktywnej. Drugoklasiści odczytywali i układali kody tworząc piramidy z kolorowych kubków oraz programowali Photony. Uczniowie klas trzecich za pomocą kolorowych kodów programowali zadania, które następnie wykonywał mały inteligentny ozobot. czytaj dalej

Międzyszkolny konkurs plastyczny dla klas 1-3

Miło nam poinformować, że dwie uczennice klasy 2 B, Magdalena Oniszczuk i Anna Chrzanowska zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym ”Kolorowa wiosna wita sportowe rodziny” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Tychach. Konkurs miał na celu promowanie aktywności ruchowej wśród dzieci i dorosłych, zachęcanie do aktywnego wypoczynku oraz rozwijanie twórczej wyobraźni.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

czytaj dalej

Konkurs plastyczny dla klas 1-3 ,,Maska karnawałowa”

W minionym tygodniu został podsumowany konkurs plastyczny na najpiękniejszą maską karnawałową. Był on adresowany do uczniów klas 1-3, a prace jury oceniało w 3 poziomach: klas pierwszych, drugich i trzecich. Konkurs miał na celu rozbudzanie kreatywności i wyobraźni plastycznej uczniów. Maski były wykonane dowolną techniką i jak przystało na karnawał spora część ozdobiona była cekinami, brokatem i piórami. Autorów najpiękniejszych masek nagrodzono dyplomami i nagrodami. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

czytaj dalej

Walentynki w klasach 1-3

14 lutego obchodziliśmy walentynki. Uczniowie klasy 2b i 3a przygotowali papierowe serduszka dla nauczycieli oraz uczniów klas młodszych. Z uśmiechem na twarzy i koszykiem pełnym walentynek dzieci odwiedzały wszystkie klasy i „częstowały” własnoręcznie zrobioną niespodzianką .

czytaj dalej