Europejski Tydzień Kodowania

Już po raz trzeci uczniowie klas 1-3 wzięli udział w CoodeWeek’u, czyli w Europejskim Tygodniu Kodowania, który odbywał się od 10 do 25 października. Akcja miała miejsce na terenie całej Europy i skierowana była do wszystkich tych, którzy zainteresowani byli programowaniem. Uczniowie klas pierwszych na zajęciach korzystali z EduMaty i tablicy interaktywnej. Drugoklasiści odczytywali i układali kody tworząc piramidy z kolorowych kubków oraz programowali Photony. Uczniowie klas trzecich za pomocą kolorowych kodów programowali zadania, które następnie wykonywał mały inteligentny ozobot. czytaj dalej

Międzyszkolny konkurs plastyczny dla klas 1-3

Miło nam poinformować, że dwie uczennice klasy 2 B, Magdalena Oniszczuk i Anna Chrzanowska zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym ”Kolorowa wiosna wita sportowe rodziny” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Tychach. Konkurs miał na celu promowanie aktywności ruchowej wśród dzieci i dorosłych, zachęcanie do aktywnego wypoczynku oraz rozwijanie twórczej wyobraźni.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

czytaj dalej

Konkurs plastyczny dla klas 1-3 ,,Maska karnawałowa”

W minionym tygodniu został podsumowany konkurs plastyczny na najpiękniejszą maską karnawałową. Był on adresowany do uczniów klas 1-3, a prace jury oceniało w 3 poziomach: klas pierwszych, drugich i trzecich. Konkurs miał na celu rozbudzanie kreatywności i wyobraźni plastycznej uczniów. Maski były wykonane dowolną techniką i jak przystało na karnawał spora część ozdobiona była cekinami, brokatem i piórami. Autorów najpiękniejszych masek nagrodzono dyplomami i nagrodami. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

czytaj dalej

Walentynki w klasach 1-3

14 lutego obchodziliśmy walentynki. Uczniowie klasy 2b i 3a przygotowali papierowe serduszka dla nauczycieli oraz uczniów klas młodszych. Z uśmiechem na twarzy i koszykiem pełnym walentynek dzieci odwiedzały wszystkie klasy i “częstowały” własnoręcznie zrobioną niespodzianką .

czytaj dalej

Bal karnawałowy w klasach 1-3

W poniedziałek 2 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów. Przepiękne kostiumy wróżek, księżniczek, piratów, batmanów, duchów oraz postaci z bajek i literatury dziecięcej przeniosły nas w zaczarowany świat. Wszystkie dzieci bawiły się wyśmienicie, uczestnicząc w konkursach, zabawach integracyjnych i pląsach. Podczas przerwy miłą niespodzianką był poczęstunek
oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia, które wykonał fotograf.

Uśmiechy na twarzach dzieci potwierdziły, że impreza była udana!

czytaj dalej

12 listopada – Światowy Dzień Bicia Rekordów

W tym dniu uczniowie klasy 2b nie pobijali rekordów na miarę Księgi Rekordów Guinnessa, lecz ustanawiali rekordy klasowe. Dyscyplina, w której postanowiliśmy się sprawdzić, to skoki przez skakankę oraz czytanie wyrazów na czas. W pierwszej konkurencji rekord ustanowiła Wiktoria Maciaszczyk uzyskując 70 skoków przez skakankę. Rekordzistą czytania wyrazów w ciągu jednej minuty został Bartosz Michalski, który przeczytał 72 wyrazy.

Emocji było sporo, bo choć bicie rekordów było zabawą, wszyscy uczniowie z zaangażowaniem rywalizowali ze sobą. Rekordziści otrzymali medale i drobne upominki.

Europe Code Week w klasach 1-3

Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zgromadzonych wydarzeń związanych z programowaniem. Święto jest przygotowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i w tym roku trwało od 5 do 20 października. W naszej szkole Code Week dla klas 1-3 zorganizowany był już po raz drugi. Najmłodsi rozpoczęli zabawę z kodowaniem bez użycia komputera, wykorzystując matę i szablony do kodowania, kolorowe kubki i aplikację Quiver.

Za udział w Tygodniu Kodowania nasza szkoła otrzymała certyfikat.

Zapraszamy do naszej galerii.

czytaj dalej