Światowy Dzień Origami

Origami to japońska sztuka składania papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. W szkołach japońskich ten rodzaj sztuki jest obowiązkowym przedmiotem, gdyż składanie papieru pomaga w nauce matematyki, ćwiczy percepcję wzrokową, sprawność manualną i koncentrację uwagi.

24 października, bo wtedy przypada ten dzień, na wszystkich przerwach uczniowie klasy 7 A uczyli młodszych kolegów i koleżanki jak zrobić najprostsze składanki. Można było złożyć ślimaka, kota, wieloryba, sowę i ,,piekło – niebo”. Zajęcia w czasie przerw cieszyły się wielkim zainteresowaniem wsród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Czy to nie wspaniałe, kiedy DUŻY uczy MAŁEGO i uśmiecha się do niego 🙂 Dziękujemy uczniom klasy 7A za pomoc w organizacji dnia.