PAMIĘTAMY

Uczniowie naszej szkoły, kontynuując tradycje Gimnazjum nr 1, jak co roku, zaopiekowali się grobami i pomnikami żołnierzy Armii Krajowej. Byliśmy współorganizatorami odsłonięcia pomnika gen. Stefana Grota Roweckiego w 2004 r. i od tamtej pory kilka razy w roku sprzątamy teren wokół pomnika i oddajemy cześć pierwszemu komendantowi Armii Krajowej. W 2015 r. zmarła por. Maria Gosz-Piątkowiak, wielki przyjaciel naszej szkoły, dlatego co roku odwiedzamy jej grób w Łodygowicach k/Żywca, aby w ten sposób oddać cześć Prezes Tyskiego Oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Działania te są tradycją naszej szkoły i dzieją się od wielu lat niezależnie od ogłaszanych akcji, ponieważ uważamy, że tak właśnie powinniśmy robić, aby pamięć o naszych bohaterach, o naszym patronie nie zaginęła.