W gabinecie stomatologicznym

W ramach realizacji programu doradztwa zawodowego uczniowie z klasy III b odwiedzili gabinet stomatologiczny EMKA w Tychach. Mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy stomatologa i wyposażeniem gabinetu. Higienistka stomatologiczna opisała, jak wygląda wizyta u dentysty oraz pokazała, jak powinni szczotkować zęby. Ponadto dowiedzieli się o tym, jak należy dbać o higienę jamy ustnej oraz negatywnym wpływie próchnicy. Odważne dzieci mogły usiąść na fotelu dentystycznym, aby skontrolować zęby. Na zakończenie wizyty wręczono im drobne upominki. Wizyta u stomatologa zaciekawiła uczniów, gdyż mieli bardzo dużo pytań dotyczących tego zawodu. Być może któryś z nich zostanie w przyszłości dentystą.