Pix Programming Challenge

Miło nam poinformować, że uczennica Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Armii Krajowej w Tychach, Michalina Domider (5a), zajęła 11 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Programistycznym Pix Programming Challenge PL, organizowanym w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. W konkursie uczestniczyło ok. 8500 uczniów, a w kategorii Michaliny startowało aż 2213 osób z całej Polski (“Rookie” roczniki 2013-2009). Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami z zakresu programowania – ich trudność była dostosowana do konkretnych grup wiekowych. Na najmłodszych czekały zadania z zakresu programowania blokowego, a starsi uczestnicy musieli wykazać się znajomością programowania tekstowego w języku Python. Konkurs składał się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów. Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge 2019 odbył się 13 grudnia na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W gali finałowej wzięło udział 120 uczniów, w tym 40 z jej kategorii wiekowej. Nasza uczennica była jedyną uczestniczką z Tychów. Gratulujemy Michalinie wielkiego sukcesu i mamy nadzieję, że weźmie udział w kolejnych edycjach Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Pix Programming Challenge PL