Dzień patrona w SP14

78 lat temu 14 lutego 1942 r. rozkazem L.2926, który wydał Wódz Naczelny gen. Władysław Sikorski powołał do życia Armię Krajową. Nasza szkoła już od 18 lat, najpierw jako gimnazjum, a teraz jako szkoła podstawowa obchodzimy tego dnia dwa święta: Święto Patrona i Świętego Walentego. Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od złożenia zniczy pod Tablicą Pamiątkową żołnierzy AK na frontonie naszego budynku. Na lekcjach nauczyciele odbywają pogadanki o Armii Krajowej, część klas ma zajęcia w Muzeum Śląskiego Września 1939, została przygotowana Ściana Pamięci, która będzie wykorzystywana do przedstawiania dzieciom historii ich Patrona. Natomiast 16 lutego w kościele p.w. św. Marii Magdaleny, o godz. 10.30 odbędzie się msza św. za żołnierzy Armii Krajowej, na którą serdecznie zapraszamy. Naszą szkołę reprezentowały będą dwa Poczty Sztandarowe, szkolny i tyskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, którym opiekujemy się od 2008 r. 

MSZA ŚWIĘTA ZA AKOWCÓW

Z okazji 78 rocznicy powstania AK w niedzielę 16 lutego 2020 r. została odprawiona, w kościele p.w. św. Marii Magdaleny, msza święta w intencji, żyjących i nieżyjących żołnierzy Armii Krajowej. Mszę odprawił ksiądz dziekan Janusz Lasok. Uczestniczyli kombatanci, pracownicy i uczniowie naszej szkoły oraz mieszkańcy Tychów. Szkoła była reprezentowana przez dwa Poczty Sztandarowe: tyskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, który wystawili absolwenci naszej szkoły z ubiegłorocznej klasy mundurowej oraz szkolny, który wystawili uczniowie klasy 7b mundurowej. Po przejęciu przez szkołę podstawową patrona, będziemy dalej kontynuowali tradycje powstałe w Gimnazjum nr 1. Poniżej fotorelacja.