MAJÓWKA

Przed nami 2 maja – Święto Flagi i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja – czas majowego rodzinnego świętowania! Nie możemy zaproponować Wam zielonej trawy, śpiewu ptaków i edukacji pod chmurką, ale zapraszamy na Majówkę z Barwami Wspólnymi.

Kilka edukacyjnych propozycji na spędzenie majowego weekendu w świecie wirtualnym:

♦ Już dziś zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego: jak własnoręcznie wykonać kokardę narodową –> klik. Zapraszamy do jej rodzinnego wykonania, udokumentowania w postaci zdjęcia lub filmu i podzielenia się z nami social mediach.

♦ od 27 kwietnia do 2 maja zapraszamy Was do słuchania Naszego Radia, 104,7 FM, gdzie codziennie przeprowadzany jest konkurs dotyczący naszej biało-czerwonej flagi. Zespół Barw Wspólnych przygotował ciekawostki i pytania, pozostali partnerzy – nagrody. Finał konkursu odbędzie się w Dzień Flagi. Od poniedziałku do piątku pytania będą zadawane w godzinach 12.00-17.00, natomiast 2 maja w godzinach 8.00-14.00 na antenie Naszego Radia 104,7 fm.

Od poniedziałku do piątku pytania będą zadawane w godzinach 12.00-17.00, natomiast 2 maja w godzinach 8.00-14.00 na antenie Naszego Radia 104,7 fm.

Przeczytaj więcej o konkursie.

♦ 4 maja, w poniedziałek zapraszamy do rodzinnego udziału w kwaranteleturnieju z parą vlogerów z kanału podróżniczego GdzieBądź! Biało-czerwony teleturniej dotknie tematu symboli narodowych i kulturowy, polskiej geografii, przyrody oraz kuchni.

Odpowiedzi na pytania udzielamy za pomocą telefonów komórkowych, a na ekranie komputera/telewizora pojawia się ranking zawodników.
Teleturniej startuje 4 maja o godz. 20.00 na kanale GdzieBądź. Przeczytaj więcej o teleturnieju. 

Ale jak grać? Co będzie potrzebne?Przede wszystkim chęci, bo reszta nie jest trudna:
—> na komputerze odpalamy YouTube, a w nim live’a Gdzie Bądź o godz. 20.00 w poniedziałek.
—> w tym samym czasie bierzemy do ręki komórkę i wchodzimy na stronę kahoot.it – tutaj wpisujemy kilku cyfrowy kod PIN, który wyświetlają na ekranie prowadzący, wpisujemy nick i odpowiadamy!
Najlepsi zostaną nagrodzeni!

♦ Tego samego dnia, 4 maja zapraszamy na profil facebookowy #BarwyWspólne, gdzie czeka na nas Misja “Tyrmand”!  Misja Tyrmand to zupełnie nowa, komiksowa zabawa, przygotowana do odbioru on-line, z zadaniami do wykonania w domu 🙂 Zapraszamy od 4 maja, następnie 8 maja i tak przez kilka kolejnych tygodni w rytmie: poniedziałek – środa – piątek. Przeczytaj więcej o Mateczniku.

Pamiętajcie o wywieszeniu flagi i świętujmy razem!