Biblioteka zaprasza!

W pierwszym tygodniu września biblioteka nie wyglądała tak, jak zwykle. W pomieszczeniu roiło się od podręczników i zeszytów ćwiczeń, a zapach świeżego druku przyciągał nie tylko moli książkowych. Wśród młodszych klas dużą popularnością cieszyła się folia bąbelkowa, zabezpieczająca materiały edukacyjne przed zniszczeniem.

Wielu uczniów, przekraczając próg zapodręcznikowanej biblioteki, bezinteresownie oferowało swoją pomoc w pieczętowaniu, oklejaniu i kompletowaniu podręczników dla poszczególnych klas. Ponadto, kartonowy labirynt nie był w stanie odstraszyć najbardziej zdeterminowanych czytelników, którzy dla chwili spędzonej z lekturą, byli w stanie znieść wszelkie niedogodności.

W chwili obecnej, w rankingu wypożyczeń, podręczniki ustępują miejsca lekturom i literaturze beletrystycznej. W naszej bibliotece swoją pracę rozpoczęło także Koło Przyjaciół Biblioteki. Spotkania odbywają się co tydzień w środy o godzinie 14:25. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów!