Dobre uczynki nie tylko od święta…

Okres świąteczny to taki szczególny czas, w którym staramy się robić wiele dobrego. Szukamy okazji, aby pomóc innym osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji.

Klasa Ia może pochwalić się udziałem w projekcie misyjnym, do którego przystapilismy w październiku. Misja Szkoła to projekt pomocy duchowej i materialnej ofiarowanej konkretnemu dziecku żyjącemu w kraju misyjnym, które znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Nie jest to pomoc jednorazowa, ale obejmuje ona 5 lat, aż dziecko ukończy szkołę podstawową. Nasza klasa objęła opiekę nad uczniem szkoły w Analakininie, na Madagaskarze. Placówka powstała w slumsach – dzielnicach, w których panuje ogromna bieda. Mieszkają tam ludzie uchodzący z buszu do miasta w poszukiwaniu pracy. Żyją w trudnych warunkach.

Roczny koszt utrzymania ucznia w szkole to 100 euro, gdzie suma ta wystarcza na utrzymanie szkoły, zakup przyborów szkolnych, mundurków oraz ciepłych posiłków. I nam sie właśnie to udało, zebralismy wymaganą kwotę. Dzieci deklarowały się, że dzieliły się pieniędzmi ze swoich skarbonek, oddając czasami nawet te od Wróżki Zębuszki… 🙂

Co ciekawe, podczas nauki stacjonarnej, udało nam się również zaprosić misjonarza, który na codzień pracuje na Madagaskarze, a wtenczas przebywał w Polsce. Ojciec Krzysztof opowiadał dzieciom o pracy na misjach.

Zachęcamy każdego, aby mieć wielkie serca, gotowe służyć pomocą nie tylko w tym przepięknym świątecznym okresie, ale przez cały rok!