Cuda świata starożytnego zamknięte w lapbookach

W ubiegłym tygodniu na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej, uczniowie klasy 3B poznali 7 cudów świata starożytnego. Dzieci przygotowały sporo informacji o wiszących ogrodach Semiramidy w Babilonie, piramidzie Cheopsa, latarni morskiej w Faros, kolosie z Rodos, posągu Zeusa, świątyni Artemidy oraz mauzoleum w Halikarnasie. Największe zainteresowanie wzbudziła Wielka Piramida, ponieważ jako jedyny cud świata starożytnego przetrwała do dzisiaj. Niektórzy uczniowie przygotowali również informacje o miejscach na świecie, które obecnie uznawane są za cuda współczesnego świata. Ze zgromadzonych materiałów powstały kolorowe lapbooki (interaktywne książeczki). Niektóre z nich są bardzo rozbudowane, z kieszonkami, harmonijkami i książeczkami. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością tworząc ciekawy środek dydaktyczny, który będzie pomocny w usystematyzowaniu wiedzy.