Dzień Edukacji Narodowej

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole tym razem były wyjątkowe, ponieważ zostały połączone z pasowaniem pierwszoklasistów na ucznia Szkoły Podstawowej nr 14. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwały w najlepsze już od kilku tygodni, a nasi najmłodsi uczniowie z wypiekami na twarzy opowiadali o licznych próbach.

Obchody zostały rozpoczęte częścią oficjalną, podczas której Nagrody Dyrektora otrzymali wybijający się nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Ceremonia pasowania okraszona była sporą dawką humoru, a uczniowie klas pierwszych bez problemu poradzili sobie z zadaniami, które przygotowali dla nich starsi koledzy i koleżanki. Całość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych – panie Anna Rahr oraz Aleksandra Drabik. We włączenie nowych uczniów do grona szkolnego zaangażowali się również starsi koledzy, którzy ochoczo wcielili się w rolę psotnych magików. Podczas uroczystości pierwszoklasiści musieli udowodnić, że zasługują na miano uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi. Z zadania wybrnęli śpiewająco – dosłownie i w przenośni – nie pozostawiając złudzeń co do tego, że należy traktować ich już nie jak przedszkolaków, ale jak pierwszoklasistów. Życzymy im samych przyjemnych chwil w szkole.

Po oficjalnym pasowaniu przyszła pora na występ gimnazjalistów przygotowany pod kierunkiem Magdaleny Pałys. Uczniowie recytowali wiersze i opowiadali kawały, nie zabrakło także miejsca na słowne przekomarzanki, wywołujące wśród publiczności salwy śmiechu. Gimnazjaliści przygotowali także piosenkę pt. „Nauczycielu” odśpiewaną na melodię znanego utworu „Mój przyjacielu”.

Nie tylko pierwszoklasiści musieli w tym dniu przejść przez rytuał pasowania. Dzięki niespodziance przygotowanej przez Radę Rodziców, dyrektor Małgorzata Chełchowska również została oficjalnie pasowana na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi. Dostała nawet symboliczną „tytę”. Wszyscy dobrze bawili się na tej sympatycznej uroczystości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, zaś nauczycielom życzymy dalszych, licznych sukcesów.