Złóż życzenia bibliotece!

Dzisiaj, to nie książki zajmowały szczególną uwagę czytelników odwiedzających bibliotekę. Tuż po przekroczeniu progu, uczniowie rzucali zaciekawione spojrzenia w kierunku kolorowego pudełka, którego smakowita szata graficzna zachęcała niektórych do snucia kulinarnych fantazji.
W jakim celu i za czyją sprawą znalazło się ono w naszej bibliotece? Już spieszę z wyjaśnieniami.
Październik jest miesiącem wyjątkowym nie tylko dlatego, że przystraja wszystko wokół w majestatyczne barwy jesieni. W 1999 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego okrzyknęło październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji, uczestnicy projektu edukacyjnego „Zostań przyjacielem biblioteki” oraz członkowie koła, mają zaszczyt zaprosić wszystkich do wspólnej, urodzinowej zabawy, w której niemałą rolę odegra nasze enigmatyczne pudełko.

  Co należy zrobić? Przede wszystkim wykrzesać z siebie sporą dawkę kreatywności i złożyć życzenia bibliotece szkolnej, a później umieścić je w pudle życzeń. Napiszcie wiersz, stwórzcie rebus, namalujcie obraz i pamiętajcie- urodziny biblioteki nie zdarzają się na co dzień!

 

Najbardziej pomysłowe życzenia zostaną nagrodzone!

Zabawa trwa do końca października